Senátoři podpořili vládní novelu zákona o azylu

6. 11. 2015 10:40

Ústavně-právní výbor Senátu Parlamentu ČR podpořil ve středu 4. listopadu 2015 vládní novelu zákona o azylu a o pobytu cizinců z pera Ministerstva vnitra. Návrh podpořili členové výboru napříč politickými stranami a doporučili senátorům schválit novelu bez dalších pozměňovacích návrhů.

Senátoři podpořili vládní novelu zákona o azylu
Foto: senat.cz
Popisek: Senát ČR

Senátoři Ústavně-právního výboru mj. přivítali způsob, jakým Ministerstvo vnitra řeší azylovou politiku. V diskusi nad návrhem také zazněla podpora opatření, ke kterým Česká republika v otázce azylu a pobytu cizinců přistupuje. „Jsem rád, že se senátoři z Ústavně-právního výboru ztotožnili s naším návrhem. Vládní návrh už podpořili poslanci a věřím, že stejně hladce projde tato důležitá novela na příští schůzi také v Senátu," uvedl ministr vnitra Milan Chovanec. Změnu zákona o azylu a o pobytu cizinců navrhlo Ministerstvo vnitra. Novelu schválila vláda i Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR. Senátoři by návrh měli projednat v průběhu listopadu.

Návrh do zákona mj. promítá části dublinského nařízení III, tj. upravuje postup pro určení státu, který má za povinnost věcně posoudit žádost o udělení mezinárodní ochrany v případě, že cizinec podá žádost o mezinárodní ochranu ve více státech.

Novela pak především zavádí do zákona o azylu směrnice Evropského parlamentu a Rady, konkrétně směrnici upravující vedení řízení o mezinárodní ochraně a směrnici upravující materiální zabezpečení žadatelů o mezinárodní ochranu. Tyto směrnice jsou součástí tzv. společného evropského azylového systému. Novela také např. snižuje maximální délku omezení vstupu na trh práce pro žadatele o udělení mezinárodní ochrany z 12 na 6 měsíců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo kultury se ohrazuje vůči nepravdivým informacím, zveřejněným v deníku Právo

22:37 Ministerstvo kultury se ohrazuje vůči nepravdivým informacím, zveřejněným v deníku Právo

Vyjádření ministerstva kultury k článku v deníku Právo