Správa státních hmotných rezerv: Cvičení ZDROJE 2018

10.11.2018 18:37

Ve dnech 6 až 7. listopadu 2018 proběhlo společné vnitrostátní vícestupňové cvičení Správy ZDROJE 2018, tentokrát zaměřené na řešení krizových situací, kdy vlivem dlouhodobě nepříznivé povětrnostní situace a vydatných srážek nad střední Evropou, postihly Českou republiku záplavy.

Správa státních hmotných rezerv: Cvičení ZDROJE 2018
Foto: SSHR
Popisek: SSHR

Nejvíce byly záplavami postiženy Olomoucký, Středočeský a Zlínský kraj. Cvičení se tedy zúčastnily Krajské úřady těchto postižených krajů a obce s rozšířenou působností  Olomouc, Přerov, Beroun, Kralupy nad Vltavou, Zlín a Valašské Meziříčí. Cvičení řídil předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr.

Cílem cvičení bylo procvičit koordinaci vyžadování a poskytování věcných zdrojů za krizových stavů, s využitím informačního systému Krizkom. Během dvoudenního cvičení se řešily jednak problémy, jako např. evakuace obyvatel ze zasažených území, zajištění náhradního ubytování a dodávek pitné vody, zajištění náhradních zdrojů elektrické energie a poškozených mostů a nakonec odstranění samotných následků povodní.

Krizové štáby obcí s rozšířenou působností musely zhodnotit rozsah škod a přesně určit, jakou pomoc potřebují od krajů.  Všechny požadavky se pomocí tohoto systému shromažďují v operačním centru Správy a to umožňuje rychle reagovat a poslat potřebnou pomoc do postižených míst. Správa státních hmotných rezerv za 2 dny cvičení vydala pohotovostní zásoby a humanitární pomoc v hodnotě necelých 90 milionů korun.

Cvičení se zúčastnili také zástupci ministerstev vnitra, obrany, financí, zahraničních věcí, pro místní rozvoj, zdravotnictví, průmyslu a obchodu, dopravy, zemědělství a životního prostředí,  kteří jsou členy odborné pracovní skupiny Ústředního krizového štábu.

„Chci poděkovat všem zaměstnancům Správy státních hmotných rezerv a ostatním účastníkům za součinnost a bezchybně zvládnuté cvičení ZDROJE 2018,“ řekl Pavel Švagr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Web Top 100 - Internetové stránky ČEZ kralují mezi weby českých průmyslových a energetických firem

22:11 ČEZ: Web Top 100 - Internetové stránky ČEZ kralují mezi weby českých průmyslových a energetických firem

Nová česká, německá a francouzská mutace, vylepšená zákaznická sekce nebo užití profesionálních a un…