Státní veterinární správa: Vyjádření k onemocnění psů v Norsku

14.09.2019 21:38 | Zprávy

Norské dozorové orgány poskytly v úterý 10. 9. Státní veterinární správě (SVS) informaci o střevním onemocnění psů, které se v Norsku v posledních týdnech objevilo.

Státní veterinární správa: Vyjádření k onemocnění psů v Norsku
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

Nemocná zvířata trpí krvavými průjmy, někteří psi zemřeli. Nemocní psi se vyskytli v různých částech Norska, s vyšší intenzitou okolo Osla. SVS nemá v současnosti informace o tom, že by se onemocnění rozšířilo do dalších zemí včetně České republiky.

U některých uhynulých psů byla vyšetřením zjištěna přítomnost bakterie Providencia alcalifaciens a bakterie Clostridium perfringens. Závěr, co způsobuje nemoc, však zatím neexistuje. V současné době nejsou žádné signály o tom, že by onemocnění bylo přenosné na člověka ani na jiné živočišné druhy. Norské dozorové orgány ve spolupráci se soukromými veterinárními lékaři, akademickou obcí i chovateli pokračují v šetření situace. Aktuální informace o situaci v Norsku lze sledovat ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jiří Čunek byl položen dotaz

Vláda

Chápu vás dobře, že vy hodnotíte líp novou vládu než tu předchozí? A jelikož to není poprvé, co se stavíte na stranu ANO, neuvažujete, že byste změnil politický dres?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ocenění Nejlepší letištní web v Evropě 2025 pro Letiště Praha

22:03 Ocenění Nejlepší letištní web v Evropě 2025 pro Letiště Praha

Letiště Praha získalo prestižní ocenění v oblasti digitálního marketingu a webové prezentace.