Středočeský kraj: Zastupitele souhlasí, že kraj bude ručit za úvěr mladoboleslavské nemocnice na výstavbu parkovacího domu

22.02.2019 22:11

Oblastní nemocnice Mladá Boleslav, a. s., je připravena realizovat stavbu parkovacího domu, který zajistí větší komfort a dostupnost pacientů ke zdravotní péči a tamnímu zdravotnickému personálu usnadní cestu do zaměstnání.

Středočeský kraj: Zastupitele souhlasí, že kraj bude ručit za úvěr mladoboleslavské nemocnice na výstavbu parkovacího domu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova krajského úřadu Středočeského kraje

Za úvěr, který si na stavbu parkovacího domu nemocnice vezme, bude z 80 % ručit Středočeský kraj a 20 % město Mladá Boleslav.

Parkovací dům by měl stát přímo v areálu nemocnice. V současné době již probíhá řízení o jeho umístění, zpracována je i dokumentace ke stavebnímu povolení. „V červenci se předpokládá zahájení přípravy území pro stavbu a v říjnu, po vybrání zhotovitele v otevřeném zadávacím řízení, už samotné zahájení výstavby. Měla by trvat maximálně jeden rok,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk (ANO 2011).

Projekt parkovacího domu předpokládá, že v osmipodlažní budově bude celkem 640 parkovacích stání. Náklady stavby jsou předběžně vyčísleny na 185,2 milionu korun s DPH, a to včetně potřebného vybavení technologiemi, areálovými komunikacemi a protihlukovými opatřeními. Splatnost úvěru by měla být dvacet let.

Provozovatelem parkovacího domu se má po jeho dokončení stát obchodní společnost Městské parkovací domy Mladá Boleslav, jejímž jediným společníkem je město Mladá Boleslav.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj: Odborná konference se zabývala budoucností našich lesů

8:45 Pardubický kraj: Odborná konference se zabývala budoucností našich lesů

Ve čtvrtek 5.12. se uskutečnila v Sále Zastupitelstva Pardubického kraje beseda na téma „Jakou budou…