Téměř tisíc obyvatel jižní Moravy se zapojilo do přípravy krajského rozpočtu

05.11.2015 17:52 | Zprávy

Celkem 962 obyvatel jižní Moravy se svými podněty zapojilo do přípravy krajského rozpočtu na rok 2016 v rámci projektu „Váš kraj, Váš rozpočet“.

Téměř tisíc obyvatel jižní Moravy se zapojilo do přípravy krajského rozpočtu
Foto: Jihomoravský kraj
Popisek: Jihomoravský kraj

Po jednání krajské rady 5. listopadu 2015 to uvedl hejtman Michal Hašek. „Ve srovnání s předchozím rokem, kdy bylo doručeno celkem 405 dotazníků, se jedná o více než dvojnásobný nárůst. Děkuji všem, kteří se svými podněty do tohoto projektu zapojili,“ uvedl hejtman Hašek.

Na webových stránkách kraje www.kr-jihomoravsky.cz bylo možné během měsíce října v internetovém dotazníku vyjádřit priority, které by měl kraj v roce 2016 realizovat. „Výsledky dotazníkového šetření ukázaly, že občané Jihomoravského kraje nejvíce preferují výdaje do oblastí Doprava a dopravní obslužnost (15,83 %), Kultura a památková péče (12,14 %),Školství, tělovýchova a zájmová činnost (11,38 %), Regionální rozvoj (11,36 %) a Zdravotnictví (10,80 %). Pokud jde o aktivity v rámci jednotlivých oblastí, mezi nejčastěji uváděné patří oprava a údržba silnic II. a III. třídy v Jihomoravském kraji, podpora regionálních funkcí knihoven, financování činností krajem zřizovaných škol a školských zařízení, nemocnice poskytující akutní, následnou a dlouhodobou lůžkovou péči a podpora tělovýchovy a sportu.  Možnosti vznést konkrétní podnět k návrhu rozpočtu využilo z uvedených 962 obyvatel jižní Moravy  celkem 512 občanů, kteří mají bydliště nebo nemovitost na území Jihomoravského kraje. Některé z podnětů se přitom týkaly více oblastí,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Uhlík jako příležitost, ne problém. Lesy ČR zahajují unikátní projekt

13:21 Uhlík jako příležitost, ne problém. Lesy ČR zahajují unikátní projekt

Strategický projekt, jehož cílem je zvýšit schopnost lesů vázat atmosférický uhlík, zahajují Lesy ČR…