ÚZSVM na Orlickoústecku úspěšně dohledává „neznámé vlastníky“

23.07.2016 12:45 | Zprávy

V průběhu roku 2016 dokončilo pracoviště ÚZSVM v Ústí nad Orlicí hledání neznámých majitelů u 56 pozemků. V šesti případech se jednalo o konfiskovaný majetek z roku 1945, ve zbylých případech byl majetek zapsán na již zemřelé osoby.

ÚZSVM na Orlickoústecku úspěšně dohledává „neznámé vlastníky“
Foto: uzvsm.cz
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - logo

?Na pracoviště ÚZSVM v Ústí nad Orlicí se pravidelně obracejí občané s žádostmi o pomoc při dohledání majitelů nemovitostí, kteří nejsou zapsáni v katastru nemovitostí dostatečně určitě. Problém nedostatečně identifikovaných vlastníků je překážkou nejen pro nakládání s nemovitostmi, ale může se také dotýkat správních řízení ve vztahu k sousedním pozemkům.

Tato agenda je na základě prověření dokladů z katastru nemovitostí, archivů a obecních úřadů postupně řešena. V průběhu roku 2016 ukončilo pracoviště ÚZSVM v Ústí nad Orlicí šetření u 36 osob, které se týkalo 56 pozemků o celkové výměře 7,8 ha.

V šesti případech z oblasti bývalých Sudet bylo zjištěno, že se jedná o konfiskovaný majetek podle dekretů prezidenta republiky z roku 1945, o konfiskaci a urychleném rozdělení zemědělského majetku Němců, Maďarů, jakož i zrádců a nepřátel českého a slovenského národa a dekret o konfiskaci nepřátelského majetku a Fondech národní obnovy. Na základě výpisů z pozemkových knih a konfiskačních vyhlášek byla na katastrální úřad podána ohlášení a následně bylo na list vlastnictví ÚZSVM zapsáno 15 parcel.

U zbývajících případů byl majetek původně zapsán na již zemřelé osoby. U nich bylo nutné zjistit poslední trvalé bydliště, datum narození a úmrtí těchto osob. V pěti případech, týkajících se 13 nemovitostí, bylo rozhodnuto o dědictví, z toho 11 z nich připadlo státu jako odúmrť.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Nová skluzavka kadaňského koupaliště

16:32 Nadace ČEZ: Nová skluzavka kadaňského koupaliště

Spousta zábavy pro děti i dospělé s kouzelníkem Martinem Kellmanem, světovým barmanem Martinem Vogel…