Všichni účastníci trhu tedy mohou již nyní provádět své registrace tak, aby splnili podmínky nařízení Evropské unie REMIT o integritě a transparentnosti velkoobchodního trhu s energií.
„Registrace do Národního registru účastníků trhu byla spuštěna téměř okamžitě po přijetí prováděcích předpisů k nařízení REMIT Evropskou komisí. Zřízení registrů bylo požadováno do 17. března 2015, ERÚ měl však za cíl dopřát účastníkům velkoobchodních energetických trhů dostatek prostoru k provedení registrace. Jsem velmi ráda, že po loňské odborné konferenci jsme jako úřad učinili další pozitivní krok směrem k subjektům, na něž se toto nařízení vztahuje,“ uvedla ředitelka odboru REMIT Michaela Schneidrová.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


