Velikonoce pohledem Policie ČR

23.03.2018 16:36 | Zprávy

Policisté o Velikonocích ve zvýšených počtech preventivně dohlédnou na veřejný pořádek a bezpečnost v ulicích i na silnicích po celé České republice.

Velikonoce pohledem Policie ČR
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Stejně jako v minulých letech má i letos Policie České republiky na nadcházející velikonoční svátky nachystané adekvátní bezpečnostní opatření. Od pátku 23. března do velikonočního Pondělí proto  na bezpečnost osob, majetek a veřejný pořádek v ulicích i na silnicích dohlédnou stovky policistů nad rámec běžného výkonu služby, který již dva roky standardně odpovídá vyhlášenému prvnímu stupni ohrožení terorismem, tedy stupni zvýšené bdělosti.

„První stupeň ohrožení terorismem pro nás znamená, že policisté standardně monitorují takzvané měkké cíle, jako jsou obchodní centra, letiště, nádraží a jiná místa s větší koncentrací osob. V následujících dnech se tedy navíc zaměříme také na velikonoční trhy, církevní akce, kostely a jiné církevní objekty“, upřesnil policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý a zároveň zdůraznil, že nastavená bezpečnostní opatření mají preventivní charakter. „Policie ČR v současné době nemá žádné informace o tom, že by České republice hrozilo nějaké konkrétní bezpečnostní riziko. Rozhodně ale nechceme situaci z pohledu bezpečnosti nijak podcenit. Nastavená opatření jsou reakcí na teroristické útoky, které se stále častěji odehrávají v Evropě,“ dodal policejní prezident.

V ulicích proto obyvatelé větších měst mohou potkávat i policisty s dlouhými zbraněmi, stejně jako tomu bylo během vánočního období. Velice úzce zároveň spolupracujeme i s představiteli místní samosprávy, organizátory kulturních akcí a dalšími složkami integrovaného záchranného systému, se kterými individuálně řešíme i umístění betonových zátarasů a jiných technických prostředků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomoucký kraj: Poháry, medaile i sportovní oblečení

10:29 Olomoucký kraj: Poháry, medaile i sportovní oblečení

Více než čtyři milióny korun rozdělí hejtmanství mezi hasičské spolky v Olomouckém kraji. Finanční p…