Velkopopovický pivovar navštívilo v letošním roce již více než 25 000 turistů

8. 11. 2013 16:03

Ve čtvrtek 31. října přivítal pivovar ve Velkých Popovicích již 25 000. návštěvníka v letošním roce. Vloni navštívilo pivovar téměř 28 tisíc turistů a během letošních prvních deseti měsíců si pivovar prohlédlo více než 25 tisíc návštěvníků a zájem o prohlídky Kozlova pivovaru nadále trvá i během podzimních dní. Návštěvník, který prošel branou pivovaru jako 25 000., získal pivní dárek z rukou Jaroslava Hacka, manažera velkopopovického pivovaru.

Velkopopovický pivovar navštívilo v letošním roce již více než 25 000 turistů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pivo

Jubilejním 25 000. návštěvníkem je pan Petr Kuldan ze Strašnic. „Kozla mám rád a mým nejoblíbenějším pivem je Kozel Medium 11°. Těší mě, že jsem se dnes do velkopopovického pivovaru na prohlídku vypravil a viděl, kde se mé oblíbené pivo vaří. Prohlídka pivovaru byla skutečně nevšedním zážitkem a nejvíce se mi líbila ochutnávka nefiltrovaného piva Kozel přímo v ležáckém sklepě. Mile mě překvapila i přítomnost živého kozla, který v pivovaru žije, a pomyslně tak na všechno dohlíží. Návštěvu určitě doporučím svým kamarádům a známým a i já sám doufám, že zde nejsem naposledy,“ užíval si dárky pan Kuldan, který si od manažera velkopopovického pivovaru Jaroslava Hacka převzal certifikát čestného hosta a také pivo Velkopopovický Kozel na doma.

Zájem o návštěvu pivovaru ve Velkých Popovicích roste. „Lidé do našeho pivovaru přijíždí, aby se přesvědčili na vlastní oči, jak a kde se jejich oblíbené pivo vaří, jak vypadá celý výrobní proces. Často mají možnost setkat se se sládkem a také ochutnat čerstvé pivo přímo v ležáckých sklepech,“ říká Jaroslav Hacko, manažer velkopopovického pivovaru. Eva Kršňáková, vedoucí návštěvnického centra Pivovaru Velké Popovice pak dodává: „Od roku 2007, kdy jsme v pivovaru přivítali za rok 10 000 návštěvníků, návštěvnost neustále roste. V  roce 2012  pivovarem prošlo 28 000 lidí za celou sezónu a v letošním roce jsme už přivítali na prohlídkové trase 25 000 příznivců Velkopopovického Kozla. Největší zájem o prohlídkovou trasu velkopopovického pivovaru mají tuzemští návštěvníci, a to ve více než 60 %. Tito návštěvníci přijíždějí zejména individuálně během jarních a letních měsíců. Pivovar navštěvují i turisté z Ruska, Slovenska a Maďarska, kde je Velkopopovický Kozel jedním z nejoblíbenějších piv.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Postupy ÚOHS se řídí zákonem

0:02 Postupy ÚOHS se řídí zákonem

ÚOHS respektuje soudní rozsudky a zabývá se případy, které jsou mu soudy vráceny k novému projednání…