Živé betlémy mají v Beskydech tradici

18.12.2013 9:04

Města a obce pod Beskydami navodí vánoční atmosféru živými betlémy a vy si tak můžete připomenout příběh o narození Ježíška. A kam se tedy můžete vydat?

Živé betlémy mají v Beskydech tradici
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

Ve čtvrtek 19. 12. 2013 v 16.00 hod. vystoupí na náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm divadelní soubor  ZVONEK CVČ Astra, ve spolupráci s MěKS Frenštát p. R. a  farmou Zlý, s vánoční lidovou hrou o narození Ježíška. Tentokrát příběh zahraje  dětský divadelní soubor Betlém podle moravsko-slezských lidových vánočních her v úpravě Evy Tálské z divadla Husa na provázku v Brně (www.frenstat.info).

O víkendu 21. a 22. prosince se můžete vydat do Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm. Od 17.00 hodin je pro vás připravena lidová hra o narození Ježíše podle Evangelia  sv. Matouše. V programu se návštěvníkům představí tanečníci, muzikanti a zpěváci ze souborů Javořina, Radhošť, Soláň, Malý Beskyd, cimbálová muzika Ondřejníček, Žesťový kvintet, družina Tří králů na koních, slovem provází Zuzana Vašková (www.vmp.cz).

O zlaté neděli, tj. 22. prosince, přijďte na náměstí Svobody v Místku. I zde je pro vás připraven příběh, který bezesporu patří k vánoční atmosféře. Živý Betlém v podání divadla z Kozlovic se již ve Frýdku-Místku stává tradicí (www.kulturafm.cz).

Na Štěpána se scházejí lidé také ve Frýdlantu nad Ostravicí. Letos to bude již popatnácté. Příběhem ožije zdejší náměstí  v 15.00 hod. (www.frydlantno.cz).

Pokud to však máte blíže do Štramberku, tak ve stejný den se můžete vydat zde. V Národním sadě u zastavení č. 1 předvedou tento příběh členové divadelních souborů Pod věží, Kotouč a Dětského divadelního souboru s hudebním doprovodem skupiny Ogaři a Chrámový sbor, Dechovým orchestrem Štramberk a Taneční skupinou Dagmar Jurákové. Zpěvem je doprovodí Mořic Jurečka a Věra Juračáková (www.stramberk.cz).

Posledním městem v turistické oblasti Beskydy-Valašsko, ve kterém ožije tento biblický příběh, je Příbor. Zde můžete na náměstí vyrazit 27. prosince v 17.00 hod. (www.pribor.eu).

Více aktualit a akcí naleznete na webu turistické oblasti Beskydy-Valašsko www.beskydyportal.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP: Nové velkokapacitní odstavné kolejiště tramvají v Hostivaři je ode dneška v provozu

22:27 DPP: Nové velkokapacitní odstavné kolejiště tramvají v Hostivaři je ode dneška v provozu

Více než tři kilometry kolejí na ploše větší než fotbalové hřiště dnes přibylo do tramvajové sítě Pr…