ČEPS byl loni nucen v některých situacích zvládnout přenos až 3500 megawattů elektrického výkonu, jak píše iHned, přitom obvyklá hodnota se prý pohybuje kolem 1000 MW. A instalace dvou transformátorů stojí asi dvě miliardy korun. Kdo to zaplatí? Spotřebitelé v cenách elektřiny. Na tiskové konferenci to dnes řekl generální ředitel provozovatele soustavy ČEPS Vladimír Tošovský.
Poláci mají stejný problém
Podobné problémy má i Polsko, které však již instalaci speciálních transformátorů připravuje, letos na jaře proběhne tendr a hotovo by mělo být do tří let. V důsledku polské obrany však česká strana bude trpět ještě více, takže se patrně nevyhne stejnému kroku jako Polsko.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



