Páteční protesty Gorila na Slovensku: Zazněla překvapivě československá hymna

11.02.2012 12:44

Kauza Gorila opět, tento pátek již potřetí, vyhnala lidi do ulic. Největší demonstrace byla v Bratislavě, protestující se ale sešli i Košicích a Ružomberoku, dokonce i v irském Dublinu, kde si zhruba 80 Slováků přineslo transparenty, dokazující, že jim není lhostejné, co se děje doma.

Páteční protesty Gorila na Slovensku: Zazněla překvapivě československá hymna
Foto: Youtube.cz
Popisek: Tisíce lidí v Bratislavě na demonstraci proti korupci politiků
reklama

Bratislavský protest s pořadovým číslem 3 začal na Náměstí SNP v 16.00 a skončil před šestou hodinou. Policie tentokráte nezasahovala. Odhad organizátorů o účasti na bratislavském protestu je 3000 lidí, na příklad ale Pravda.sk tvrdí, že to bylo o tisícovku méně.


Organizátoři bratislavského protestu na jeho závěr zahráli neplánovaně československou hymnu. Další demonstraci svolali na 19. února, opět na náměstí SNP, pak se chtějí přesunout před sídlo finanční skupiny Penta v Petržalce. Organizátorka Krempaská k tomu řekla: „Chceme si pozrieť plot, ktorý postavili z našich daní.“


Dublin, Poprad, Košice, Ružomberok


"Nechceme a nemôžeme ostať ľahostajní a dúfame, že protesty nepoľavia a naďalej bude pokračovať neustály tlak verejnosti na dôkladné prešetrenie celej kauzy," řekl Patrick Linhart, jeden z organizátorů irského protestu. Na demonstraci v centru Dublinu nechyběly banány, slovenské vlajky i transparenty s nápisy: "Dosť bolo Goríl", "Slovensko si nedáme" či "Stop corruption in Slovakia".


Do třetího protestu Gorila se v centru Popradu zapojilo zhruba 800 lidí, akce prý měla pokojný průběh, stejně jako v Ružomberku, kde se sešlo přes sto lidí..


Průvod zhruba 150 lidí připochodoval v Košicích na Hlavnú ulici, kde vystoupili řečníci. Bývalý politický vězeň František Bednár označil Pentu za teroristickou organizaci. 
 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ava

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český pozorovatel na volbách v Kazachstánu: Některé věci jim můžeme jen tiše závidět

9:14 Český pozorovatel na volbách v Kazachstánu: Některé věci jim můžeme jen tiše závidět

Kazachstán je země, kam mnoho Čechů za rok nemíří. Přesto je zemí, která podobně jako ty, o kterých …