Je mu hodně blbě, bojí se. Volal lékařce kvůli testu. Z objednací doby výtěru málem omdlel

25.10.2020 6:23 odp.

ParlamentníListy.cz získaly v neděli večer svědectví muže, který s největší pravděpodobností bojuje s koronavirem. Nakazil se zřejmě ve svém zaměstnání od kolegy. Své ošetřující lékařce volal v sobotu. Ta mu ihned doporučila odběrové vyšetření. Problém je v tom, že Vsetín, kde dotyčný muž žije, poskytl termín testu až na 1. listopadu.

Je mu hodně blbě, bojí se. Volal lékařce kvůli testu. Z objednací doby výtěru málem omdlel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Letné bylo zřízeno volební místo pro občany s pozitivními testy na Covid 19

Anketa

Prymula byl přistižen v zavřené restauraci. Má Babišova vláda odstoupit?

17%
83%
hlasovalo: 25799 lidí
„Je to tak. Paní doktorka mi řekla, že dříve než na začátku listopadu na test u nás ve Vsetíně nemohu jít. Jenomže to už bude zhruba devátý den od chvíle, kdy jsem se setkal s nakaženým. Nemluvě o tom, že mám horečku, a tím pádem se nemohu dostat na jiné odběrové místo, například do Zlína nebo do Valašského Meziříčí,“ uvedl muž, jehož identitu se redakce rozhodla chránit.

Ani to není vše.

Termín v jedné z moravských nemocnic mu nakonec mohl uvolnit jeho kamarád. „Tomu je totiž tak špatně, že není schopen vůbec dojet na svůj termín, ale znovu opakuji, nejde to, protože mám horečky, takže se prostě bojím řídit,“ doplnil s tím, že právě ve zmíněném regionu koronavirus postihl řadu známých, vesměs mladých lidí.

Doplňme také, že například zmíněná nemocnice ve Vsetíně podle oficiálních stránek vůbec neposkytuje testy pro samoplátce, jak je to běžné například v Praze.

Celková situace v České republice vypadá žalostně. Jen za sobotu přibylo dalších 12 tisíc nakažených. Premiér Babiš uvedl, že pokud se vysoká čísla nesníží do úterý, přijme vláda ještě radikálnější opatření. Ve hře je noční, případně úplný zákaz vycházení.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

COVID-19

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: Tomáš A. Nový

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muž přivezl opičí neštovice z „festivalu otroků“. Orgie probíhaly v přísně střeženém prostoru v Antverpách, kde se nesmí fotit

16:00 Muž přivezl opičí neštovice z „festivalu otroků“. Orgie probíhaly v přísně střeženém prostoru v Antverpách, kde se nesmí fotit

EXKLUZIVNĚ Již devět států v Evropě potvrdilo šíření opičích neštovic, které se běžně vyskytují zejm…