Na trh přichází šetrná dezinfekce pro děti a školáky bez etanonolu

10.05.2021 10:52

Covidová pandemie nám ukázala nebezpečí virů i nedostatky v osobní hygieně, dezinfekce se stala základním prostředkem k ochraně před viry a bakteriemi. Problémem může být dezinfekci, která vedle ochrany před viry, způsobí škody na našem zdraví, poškodí pokožku a vytvoří dlouhodobý problém. Jako vhodné řešení se nabízí šetrná dezinfekce pro děti a školáky Dezík.

Na trh přichází šetrná dezinfekce pro děti a školáky bez etanonolu
Foto: Dezík
Popisek: Šetrná dezinfekce pro děti a pro školáky
reklama
Ministr zdravotnictví a známý dermatolog profesor Arenberger například pro server iDnes uvedl: „Dezinfekce, které se používají v současnosti, a které by měly působit proti koronaviru, jsou na alkoholové bázi. A alkohol jako takový odmašťuje pokožku, vysušuje ji, a to nedělá kůži dobře.“
 

Anketa

Bojíte se onemocnění covid-19? (Ptáme se od 4.5.2021)

23%
77%
hlasovalo: 8253 lidí
Podle dermatoložky Jany Hercogové z Nemocnice Na Bulovce si mnoho lidí používáním dezinfekcí s vysokým obsahem alkoholu přivodilo zánět kůže neboli dermatitidu. „Projevuje se suchostí a olupováním kůže, svěděním, ale i vznikem prasklin, červených pupínků nebo puchýřků,“ řekla serveru Lidovky.cz.
 
Všechny u nás používané dezinfekce jsou založeny na vysokém, až 80 procentním obsahu ethanolu. Nyní se však na trhu objevila dezinfekce, která ethanol neobsahuje. Tu je dezinfekce Dezík, který obsahuje 99,73 procenta ionizované alkalickou vody, 0,17 procenta neškodné potaše (hydroxid draslíku) a pouhých 0,1 procenta bezvodého lihu.
 
Základ Dezíku je speciálně elektrolyticky upravená voda postupem, který je patentován v Japonsku, takto změněná voda má silné virucidní a antibakteriální účinky, ničí všechny významné viry, včetně kovidových, a to v průběhu několika vteřin. Tyto účinky potvrdil i státní Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě.
 
Aplikace Dezíku má naopak účinky hojivé a zklidňující pro pleť dětí i dospělých. Používá na dezinfekci rukou, úst a nosu, všech povrchů jako jsou školní lavice, židle, toalety nebo také na dezinfekci respirátorů a roušek. Po působení 30 sekund se zničí všechny viry i všechny nebezpečné bakterie.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pojištění cizinců opět na scéně. Pojišťovna VZP se brání mediálním výstupům

11:18 Pojištění cizinců opět na scéně. Pojišťovna VZP se brání mediálním výstupům

Dne 2. 6. 2021 došlo v Poslanecké sněmovně v rámci třetího čtení k projednávání zákona o pobytu cizi…