Po lékařích dostali výjimku na elektronickou komunikaci i živnostníci

13.09.2013 22:45 | Zprávy
autor: vam, čtk

Povinnost osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) podávat České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ) formuláře pouze elektronicky, která měla platit od začátku roku 2014, se o rok odložila. Na výjimce se dohodl ústřední ředitel ČSSZ Vilém Kahoun s ministrem práce a sociálních věcí Františkem Koníčkem.

Po lékařích dostali výjimku na elektronickou komunikaci i živnostníci
Foto: Martin Kovář
Popisek: Počítač, internet, klávesnice. Ilustrační foto.

Sdělila to v pátek mluvčí ministerstva Štěpánka Filipová. Lékaři už dříve dostali u neschopenek výjimku o rok delší. "Zejména malí živnostníci, kteří jsou věčně v terénu, nemusí být v současné době na elektronickou komunikaci s Českou správou sociálního zabezpečení připraveni. Rozumím tedy tomu, že řada z nich dnes volá po odložení či dokonce zrušení této zákonné povinnosti. Pro případné zrušení by se ale musel měnit zákon, což v současné době není reálné. Proto ČSSZ zvolila možnost zákonné výjimky," uvedl Koníček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Až 10 tisíc od pojišťovny. Stačí ale jedna chyba a nedostanete nic

11:30 Až 10 tisíc od pojišťovny. Stačí ale jedna chyba a nedostanete nic

Zdravotní pojišťovny letos nabízejí tisícové příspěvky na sport, vyšetření i dětské aktivity. Mnoho …