Praha zřídí ombudsmana trasování. Dá mu hned 100 tisíc na rozjezd

23.02.2021 23:00

Hlavní město poskytne finanční prostředky pro Hygienickou stanici. Ty hygiena využije k navýšení personálních kapacit pro trasování. Zřídí také pozici ombudsmana trasování, který bude řešit nesrovnalosti a stížnosti lidí. Celkem se bude jednat o 300 tisíc korun, 200 tisíc z toho bude směřováno na trasování, dalších 100 tisíc na zřízení funkce ombudsmana.

Praha zřídí ombudsmana trasování. Dá mu hned 100 tisíc na rozjezd
Foto: Hans Štembera
Popisek: Magistrát hlavního města Prahy představil Mobilní laboratoř – nový krok v systému testování na onemocnění COVID-19
reklama

Anketa

Je dobře, že Roman Prymula odešel ze všech veřejných funkcí a nechce se vracet?

hlasovalo: 11010 lidí
Smyslem této pozoruhodné pozice je prý posílit důvěru Pražanů v trasování. Ve společnosti údajně stále převládá pocit, že nefunguje a hygiena nestíhá. Jak ale ukazují data z monitoringu, není tomu tak. Až 85 procent z pozitivně testovaných občanů kontaktuje hygiena do 24 hodin, stejně tak 95 procent jejich rizikových kontaktů.

„Nově zřizovaná funkce uvolní kapacity našich zaměstnanců pro trasování a pomůže veřejnosti vysvětlovat principy a metody práce hygieniků. V běžném provozu může docházet k některým nedorozuměním. Ombudsman trasování tak bezesporu přispěje ke zvýšení vzájemného porozumění mezi občany a hygieniky. Jeho hlavním posláním bude úsilí o zajištění bezproblémové komunikace mezi zúčastněnými stranami například při řešení obsáhlejších dotazů, stížností či žádostí nezávislou, klidnou a laikům srozumitelnou formou,“ sdělila ředitelka Hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová.

Otázkou, na kterou však vedení Prahy neodpovědělo, bude známá skutečnost, že řada lidí hygieně úmyslně nebere telefon.

Kritici dále vyčítají absenci výrazných trestů pro ty, kteří nedodrží opatření. O na černo otevřených hospodách a restauracích nemluvě.

„Lidé by se neměli bát poctivě hlásit všechny své kontakty k trasování a předcházet tak šíření onemocnění covid-19 zejména teď, když se Českem šíří velmi infekční britská mutace," zamyslel se primátor Hřib.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle máme hlídat? Tohle?! Žrádlo, svařák, vodka. Jeden Pražák za druhým.“ Policajti z hor poslali další do nebe volající fotky

4:44 „Tohle máme hlídat? Tohle?! Žrádlo, svařák, vodka. Jeden Pražák za druhým.“ Policajti z hor poslali další do nebe volající fotky

Na Špindlerův Mlýn byl v sobotu odpoledne poměrně nešťastný pohled. V centru oblíbeného horského stř…