V Hradci Králové se situace nelepší. V nemocnici končí stále mladší ročníky

01.03.2021 12:26

Fakultní nemocnice Hradec Králové v průběhu února hospitalizovala přibližně 600 pacientů s COVID-19, což je oproti lednu opět nárůst. Denní počet hospitalizovaných s COVID-19 v hradecké nemocnici se během měsíce pohyboval od 200 do 230 pacientů, počet pacientů na jednotkách intenzivní péče se v posledních týdnech pohybuje okolo šesti desítek. Nemocnice je stále hraně svých kapacit a v minulých týdnech bylo v několika případech nutné transportovat pacienty do jiných regionů. Celkem od začátku epidemie nemocnice eviduje téměř 2200 hospitalizací v souvislosti s COVID-19.

V Hradci Králové se situace nelepší. V nemocnici končí stále mladší ročníky
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

Anketa

Jaká opatření NEBUDETE dodržovat?

hlasovalo: 5551 lidí
V posledních dnech nemocnice eviduje více než deset hospitalizací s COVID-19 denně, stále častěji se objevují pacienti mladšího věku, například pod 50 let, jejichž stav vyžaduje umístění na jednotkách intenzivní péče.

„Zátěž na personál nemocnice je v posledních dvou měsících skutečně enormní, po podzimní vlně počty pacientů začaly stoupat po vánočních svátcích a od té doby se příliv pacientů příliš nemění. Kromě péče o covidové pacienty současně samozřejmě poskytujeme veškerou akutní péči. Všem zaměstnancům nemocnice chci za jejich nasazení poděkovat,“ uvedl tamní ředitel Vladimír Palička.

Otevření dalších lůžkových kapacit pro pacienty s covidovou infekcí znemožňuje vysoký počet zaměstnanců, kteří jsou z různých důvodů nepřítomni. Počet v práci nepřítomných zdravotníků stále přesahuje tři stovky.

Nemocnice v souvislosti s epidemií apeluje na veřejnost, aby dodržovala všechna platná nařízení, která pomáhají zabránit šíření viru a pomohou k snížení počtu hospitalizovaných pacientů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nizozemsko a Španělsko v tmavě červené kategorii zemí. Hrozí velké riziko

20:03 Nizozemsko a Španělsko v tmavě červené kategorii zemí. Hrozí velké riziko

Na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) aktualizovalo…