VZP požaduje pokutu od bývalé Janouškovy firmy. Jde o desítky milionů

25. 7. 2013 15:52

Kolem známého lobbisty Romana Janouška se točí další nepříjemná kauza - po jeho bývalé firmě požaduje Všeobecná zdravotní pojišťovna 42 milionů korun! Firma Chambon, jejíž akcie Janoušek vlastnil, měla vyplácet za to, co nebylo uvedeno ve smlouvě.

VZP požaduje pokutu od bývalé Janouškovy firmy. Jde o desítky milionů
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Podnikatel Roman Janoušek

"Definitivně jsme uzavřeli revizní zprávu, nyní uplatňujeme po společnosti pohledávku ve výši 42 milionů korun," sdělil deníku Insider mluvčí VZP Vlastimil Sršeň. Podle deníku Insider firma, která provozuje laboratoře na rozbor krve, se při proplácení některých výkonů odklonila od smlouvy. Od Všeobecné zdravotní pojišťovny přitom inkasovala za několik let stovky milionů korun.

Firma byla zapletena do kauzy, která se vyšetřovala na vysokých místech politiky. Janoušek, který na akciích firmy Chambon vydělal, je přitom nyní stíhán na svobodě za sražení ženy svým SUV a následný útěk před policisty.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přelomový verdikt? Rodina vyhrála spor s VZP kvůli neuhrazení operace očí svého syna. Nemoc, která může končit oslepnutím, měla pojišťovna chtít řešit brýlemi a transplantací

19:25 Přelomový verdikt? Rodina vyhrála spor s VZP kvůli neuhrazení operace očí svého syna. Nemoc, která může končit oslepnutím, měla pojišťovna chtít řešit brýlemi a transplantací

VÍME PRVNÍ Rodina Hutníkových vyhrála v prvním stání správní soud se Všeobecnou zdravotní pojišťovno…