Expert na autorské právo: ACTA nic nového nezavádí. Klid

12.02.2012 15:21 | Zprávy

Podle odborníka na autorské právo Jiřího Čermáka z advokátní kanceláře Baker McKenzie smlouva ACTA nová represivní ustanovení nazakládá.

Expert na autorské právo: ACTA nic nového nezavádí. Klid
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Staroměstském náměstí se protestovalo proti smlouvě ACTA

Mezinárodní dohoda ACTA, která má omezit pirátské kopírování děl, jež podléhají autorské ochraně a proti které na celém světě protestují především mladí internetoví uživatelé, ve skutečnosti žádnou novou represi nezavádí. Tvrdí to alespoň v rozhovoru pro Hospodářské noviny expert na autorské právo Jiří Čermák z advokátní kanceláře Baker McKenzie. Je ale formulovaná nešťastně, míní.

Vláda Petra Nečase již oznámila, že ratifikaci smlouvy zatím pozastavuje. Čermák k tomu uvedl: "Spíš chtěl (Nečas - pozn. red.) uklidnit vášně, nechat si ještě vypracovat analýzy. A počkat na reakce veřejnosti. ACTA ve skutečnosti pro český právní řád nepřináší nic nového. Takže, že by měl k pozastavení ratifikace nějaký objektivní důvod, že by tam bylo něco, co by bylo gilotinou na svobodu, to si nemyslím."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ann

PhDr. Lubomír Zaorálek byl položen dotaz

Na kolik je pro vás téma bezpečnosti prioritou?

Jak byste k zajištění naší obrany a bezpečnosti přistupovali vy? Chápu dobře, že nejste pro navyšování výdajů na naši obranu? A jak se stavíte k pomoci Ukrajině a díváte se na to, kolik Ukrajinců tu je?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Národní muzeum: Pravěká dobrodružství Eduarda Štorcha – výstava pro milovníky literatury a?archeologie

13:10 Národní muzeum: Pravěká dobrodružství Eduarda Štorcha – výstava pro milovníky literatury a?archeologie

V letošním roce si Národní muzeum připomíná 100 let od převzetí archeologické sbírky Eduarda Štorcha…