O Klausovi nemluvím, toho těší i kritika, říká Cílek

14.08.2012 19:19 | Zprávy
autor: joh

Filozof, geolog a klimatolog Václav Cílek byl hostem pořadu Interview 24. Upozornil na to, co nás čeká v souvislosti s klimatickými změnami – hlavně na dopady náhlých such a povodní.

O Klausovi nemluvím, toho těší i kritika, říká Cílek
Foto: Redakce
Popisek: Václav Cílek

„Diskuze o globálním oteplování je diskuzí o hodnotách,“ říká Cílek na to, co říká těm, kteří na něj nevěří – například prezident Václav Klaus. „K profesoru Klausovi se já vůbec nevyjadřuji, protože i kritika mu dělá radost,“ prohlásil.

Nejohroženější je Čína

Podle geologa musí být každému jasné, že člověk do toku látek a do přírody jednoznačně zasahuje. „Celá řada výpočtů říká, že člověk může jednou až dvěma třetinami za klimatické změny na světě,“ uvedl Cílek s tím, že on jednoznačný názor nemá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Jak podle vás Ukrajina ohrožovala Rusko?

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Trikolora-Mame-moralni-dilema-787775 A ještě je tak podle vás útok USA ospravedlnitelný nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vozíme lidi ze Zálivu, nespíme, kupujeme jídlo. A oni?“ Diplomaté se ohrazují

13:14 „Vozíme lidi ze Zálivu, nespíme, kupujeme jídlo. A oni?“ Diplomaté se ohrazují

Opozice v čele s Janem Lipavským by měla raději mlčet. Taková slova zní od českých diplomatů kvůli k…