„A je to tady!“ Poprask před demonstrací na Václaváku. Rajchl totálně „vymazán“

23.03.2024 10:45 | Monitoring

Youtube zablokoval na svých stránkách straně Právo Respekt odbornost (PRO) Jindřicha Rajchla obsah. Stalo se tak v den před sobotní plánovanou protivládní demonstrací na Václavském náměstí, kterou strana PRO svolává. Rajchl jednání Youtube označil na sociální síti Facebooku za cenzuru. „Přijďte promluvit, dokud ještě můžete,“ vzkazuje lidem Rajchl.

„A je to tady!“ Poprask před demonstrací na Václaváku. Rajchl totálně „vymazán“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jindřich Rajchl

„Kdo se bojí Rajchla? Kdo se bojí pravdy? YouTube nám dnes, den před demonstrací, bez jakéhokoliv předchozího upozornění smazal celý náš kanál s veškerým naším obsahem. Současně smazal kanály mnoha dalším uživatelům, kteří moje videa sdíleli. A podle Víta Rakušana tady prý žádná cenzura není,“ uvedl v pátek Jindřich Rajchl na svém facebookovém profilu.

Apeloval na své příznivce, aby dorazili na demonstraci na Václavském náměstí a promluvili, dokud jim je to ještě umožněno: „Je třeba tu lež, cenzuru a mediální manipulaci za každou cenu zastavit. Jde do tuhého. Přijďte promluvit, dokud ještě můžete,“ dodal.

Zveřejnil také screenshot, kde mu Youtube, jehož majitelem je společnost Google, oznamují, že straně PRO byl zablokován kanál pro porušení pravidel komunity.

„Je vidět, že zoufalství moci už dosahuje vrcholu. Kdo se bojí strany PRO, Jindřicha Rajchla a lidí z celé ČR zítra na Václaváku? Zatím zablokovali youtube kanál, očekáváme, že to může zasáhnout i další komunikační prostředky. Nás ale neumlčí ani nezastaví. Jde o budoucnost naši, našich dětí i naší země, nenechejme si ji ukrást," uvedl na Facebooku rovněž bývalý jihomoravský hejtman a první místopředseda ČSSD Michal Hašek, který povede na jižní Moravě stranu PRO.

Kroky Youtube jako cenzuru před dlouho plánovanou protivládní akcí označila Společnost pro obranu svobody projevu. „A je to tady. Cenzurní zásah do české předvolební kampaně ze strany YouTube? Jsme zvědavi na oficiální stanovisko platformy. Od 17.2. platí unijní legislativa DSA. Pomůže nějak poškozené straně PRO?“ uvedla na sociální síti X.

 

 

Demonstrace s názvem Za Českou republiku a za demisi vlády Petra Fialy organizovaná stranou PRO se uskuteční tuto sobotu od 14 hodin na Václavském náměstí v Praze. Navazuje na předešlé protivládní protesty Česko proti bídě Česko proti vládě pořádané Jindřichem Rajchlem.

Kromě předsedy PRO Jindřicha Rajchla budou na pódiu řečnit například známé tváře jako je senátorka Jana Zwyrtek Hamplová či poslanec hnutí SPD Jaroslav Foldyna. Vystoupí také řada odborných garantů a ekonomů.

Podle odhadů organizátorů akce se očekává, že se protestů zúčastní na 100 tisíc lidí. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Cituji premiéra Fialu, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseNechtík , 23.03.2024 11:22:59
„Ale dost už bylo fízlování, ponižování a zastrašování. Už na to nejsme zvědaví,“ A jaká je realita premiére? Zase úplně jiná než Vy kážete! Jen díky Vám a vaší vládě tu máme cenzuru jak vystřiženou z dob minulých!!!

|  31 |  0

Další články z rubriky

Dezinformace za covidu. Unikly citlivé informace z tajného programu Pentagonu

20:35 Dezinformace za covidu. Unikly citlivé informace z tajného programu Pentagonu

Americká armáda podle zjištění agentury Reuters v době covidové pandemie po několik měsíců vedla taj…