„Aha.“ Jan Zahradil jen zírá, co přišlo od eurokomisařky. Vy se raději posaďte

15.04.2020 21:35

Europoslance Jana Zahradila (ODS) vyděsila slova eurokomisařky pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerové, která vyzvala evropské státy ke koupi podílů ve firmách, jež jsou oslabeny v důsledku koronavirové krize. Podle Vestagerové se tak zabrání Číně, aby takové oslabené podniky skoupila sama. „Takže proti čínským komunistům se má EU bránit evropským socialismem, resp. zestátňováním,“ nechápe návrh Zahradil.

„Aha.“ Jan Zahradil jen zírá, co přišlo od eurokomisařky. Vy se raději posaďte
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Europoslanec Jan Zahradil (ODS).

Anketa

Jak zatím hodnotíte výkon Stanislava Křečka jako ombudsmana? (Ptáme se od 15.4.2020)

95%
hlasovalo: 19074 lidí
„Aha. Komisařka Vestagerová vybídla státy, aby kupovaly podíly v těch krizí oslabených podnicích, kde by v budoucnu hrozila čínská akvizice. Takže proti čínským komunistům se má EU bránit evropským socialismem, resp. zestátňováním,“ píše sarkasticky Zahradil na svém facebooku a dodává, že takový návrh by se určitě líbil premiérovi Andreji Babišovi.

Podle Zahradila tímto vyjádřením Vestagerová také nepřímo přiznala, že geopolitickým vítězem pandemie je Čína. „Ta si, zatímco my budeme zestátňovat, koupí celou Asii a Afriku a sem pak budou jezdit do skanzenu na dovolenou. A my budeme konečně moci žít z ekonomiky služeb bez toho špinavého fuj průmyslu,“ rýpl si Zahradil také do bruselských aktivistů.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Dánská eurokomisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová prohlásila, že kvůli pandemii bude mnoho evropských firem zranitelných a bude jim hrozit zahraniční převzetí. Největším rizikem je podle ní Čína, která si na některé evropské firmy dělá zálusk již léta. Proto Vestagerová vyzvala evropské státy, aby takové převzetí nedovolily a raději samy koupily podíly v ohrožených firmách.

„Nemáme nic proti tomu, když se budou státy podle potřeby chovat jako účastníci trhu – když si zajistí podíly ve společnostech, a předejdou tak zahraničnímu převzetí firem,“ prohlásila Vestagerová podle deníku Financial Times.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Doufali jsme ve víc, ale...“ Zatímco Fiala s Pekarovou opodál rozdávali noviny, my jsme v Liberci zpovídali kandidáty SPOLU

20:53 „Doufali jsme ve víc, ale...“ Zatímco Fiala s Pekarovou opodál rozdávali noviny, my jsme v Liberci zpovídali kandidáty SPOLU

„Když to řeknu pocitově, zaznamenali jsme před pár lety, před covidem, na Letné obrovské davy lidí, …