„Asi je pedofil.“ Když Vášáryová zjistila, že jsem gay... Novinář o rasismu Čechů a Slováků

15.08.2020 17:44 | Zprávy
autor: vef

V souvislosti s „vyvřením rasismu“ po požáru v Bohumíně hovořil šéfredaktor Britských listů Jan Čulík s novinářem dlouhodobě žijícím v Praze, jenž se jmenuje Fabiano Golgo, o tom, jak relativní je rasismus a kde jsou na škále rasismu Češi. Rozhovor Britských listů odvysílala i Regionální televize.

„Asi je pedofil.“ Když Vášáryová zjistila, že jsem gay... Novinář o rasismu Čechů a Slováků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Magda Vášáryová a Michael Kocáb

V Bohumíně došlo minulý týden k děsivé situaci, kdy lidé zemřeli kvůli požáru v paneláku a někteří ve snaze se zachránit před plameny vyskákali z 11. patra a zabili se.

„Plátek nazvaný Vlastenecké noviny publikoval neuvěřitelně útočné, rasistické, nelidské výroky, vyvolávání nenávisti. Podobně třeba na Novinkách, kdykoliv se vyskytne v nějakém článku slovo Rom, tak pod tím máte vlnu nenávistných komentářů čtenářů. V podstatě vůbec nechápu, kde tohle vzniká a proč tato nenávist,“ začal rozhovor nechápající Čulík.

Golgo, jehož Čulík zpovídal, pochází z Brazílie. „Poukázal na to, že ten rasismus, na základě svých zkušeností z Brazílie, z USA a z České republiky, je strašně relativní,“ poznamenal ještě Čulík.

„Moje babička z jedné strany byla z Německa, můj dědeček z druhé strany byl francouzský žid. Ve skutečnosti nemám ani kapku krve z Latinské Ameriky nebo od neevropských lidí. Já jsem Evropan. Pocházím z Brazílie, mám tmavší kůži, ale lidé si neuvědomují, že to je ten francouzský žid. Bratr má zelené oči a je úplně bílý. Moje sestra je skoro blondýnka, všichni mají velmi bílou pleť,“ vyprávěl Golgo, jenž podle svých slov až v USA zjistil, že není běloch. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

13:51 Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

V sobotu měli Ostravané možnost slyšet Jaromíra Nohavicu zazpívat českou hymnu na mistrovství světa …