„Autocenzura! Dávám si hezky postaru pozor na pusu.“ Drtivá anketa. Šéfkuchař Polhreich a další osobnosti

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

04.12.2023 16:21 | Monitoring

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich tvrdí, že v České republice sice není oficiálně omezena svoboda slova, ale kvůli přílišné hyperkorektnosti a existenci sociálních sítí si člověk musí automaticky dávat pozor, co řekne, jinak bude nálepkován. „Myslím, že jsme se docela dobře posunuli z období před listopadem, z doby, kdy se nic nesmělo, do dnešního modelu, kdy se nic nehodí, a perverzní hyperkorektnosti,“ myslí si Pohlreich.

„Autocenzura! Dávám si hezky postaru pozor na pusu.“ Drtivá anketa. Šéfkuchař Polhreich a další osobnosti
Foto: Repro XTV
Popisek: Restauratér Zdeněk Pohlreich

Společnost pro obranu svobody projevu položila několika veřejně známým osobám otázku, co podle nich nejvíce ohrožuje svobodu slova v České republice. Většina se shodla, že oficiální cenzura naštěstí neexistuje, ale lidé s názorem, který se nehodí, jsou svým způsobem perzekuováni, označováni na dezinformátory nebo staromilce.

„Myslím, že jsme se docela dobře posunuli z období před listopadem, z doby, kdy se nic nesmělo, do dnešního modelu, kdy se nic nehodí, a perverzní hyperkorektnosti,“ říká Zdeněk Pohlreich.

Podle něj je informací dokonce až moc, a to zejména na sociálních sítích, kde se každý tváří jako expert na všechny oblasti života. „Mně úplně nepřipadá, že by nám někdo oficiálně zakazoval se vyjádřit. Myslím si dokonce, že svobodných projevů je až nezdravě mnoho. Každý je expert na všechno, především pak na morálku a činy těch druhých, a díky prokletí takzvaných sociálních sítí, které udělaly z veřejného prostoru pavlač v tom nejhorším smyslu slova, je publikováno a souzeno vše a všemi. Takže restrikci o odsouzení oficiální daleko předběhne ta mediální a společenská. Hezky postaru – bez důkazů a znalosti detailu,“ je přesvědčený Pohlreich, že lidé sice nejsou za názory stíháni zákonem, ale může je odsoudit část společnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Makarovič

Práce

Dobrý den, máte pravdu, že život je víc než práce, ale bez práce se neobejdete a více co mi na tom přijde nejsmutnější? Že i když pracujete, často máte i dva úvazky, stejně s penězi, co za práci dostanete sotva vyjdete. A můj dotaz tak je, zda máte řešení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stejná krev, ať ruská či americká. Ale bez řečí o „agresorech“ se to v Rokycanech neobešlo

4:44 Stejná krev, ať ruská či americká. Ale bez řečí o „agresorech“ se to v Rokycanech neobešlo

Několik tisíc zájemců o vojenskou historii navštívilo Muzeum na demarkační linii v Rokycanech, kde t…