Babiš chce nacpat všechna ministerstva na jedno místo. Zřídit ,,ministerskou čtvrť"

03.09.2017 22:03

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš poskytl rozhovor serveru Seznam Zprávy. V něm nastínil, co bude pro jeho hnutí vůbec nejdůležitější. Na prvním místě chce prý zajistit bezpečnost českých občanů.

 Babiš chce nacpat všechna ministerstva na jedno místo. Zřídit ,,ministerskou čtvrť"
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Za dobré vysvědčení dostali žáci zmrzlinu od Andreje Babiše
reklama

Hnutí ANO chce i nadále bojovat proti korupci či řídit stát efektivně. Ale v první řadě chce Babiš zajistit bezpečnost českých občanů. Jak?

„To znamená udělat maximum pro zastavení ilegální migrace do Evropy, to je skutečně velký problém. A možná se i podívat na náš azylový zákon, protože lidi, kteří u nás dostali azyl a dělají vlastně různou kriminální činnost, tak my potom nemáme žádné nástroje, abychom se jich zbavili. My jednoduše nechceme následovat Evropu v tom multikulturním modelu,“ zaznělo z úst Babiše. 

Kromě toho by možná rád zřídil v Praze novou „ministerskou čtvrť“, čímž by stát podle jeho názoru ušetřil. Dnes jsou úřady roztroušeny ve více budovách po Praze a Babišovi se to zdá neefektivní. Podaří se mu to ale prosadit jen ve chvíli, kdy hnutí ANO vyhraje volby. Po nich se Babiš hodlá stát premiérem.

Celý rozhovor naleznete zde.

Babiš tvrdí, že ostatní politici jsou většinově proti hnutí ANO. Koalice proti němu je prý velmi široká, ale on se jí podle svých vlastních slov nezalekne.  

Sluší se dodat, že v neděli hnutí ANO představilo svůj předvolební program a Babiš v něm po vzoru mnoha jiných tradičních stran přislíbil, že zvýší důchody, sníží daně a zvýší platy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

7:54 Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

Po prohraném boji o předsednictví ČSSD se ministr Tomáš Petříček bude zřejmě poroučet i z funkce min…