„Boris Johnsonjuk.“ Ukrajinci chtějí lídra Británie za svého premiéra

27.07.2022 9:32 | Zprávy

Končící britský premiér Boris Johnson ocenil ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského cenou sira Winstona Churchilla a během ceremoniálu, jehož se účastnili Churchillovi potomci, ukrajinského prezidenta k druhoválečnému lídrovi Británie přirovnal. Lidé na Ukrajině mezitím našli pro končícího britského předsedu vlády nové zaměstnání. Johnson by prý mohl po svém konci v Londýně usednout v ukrajinském premiérském křesle. Zelenskyj se otázkou jmenování Johnsona ukrajinským premiérem možná bude muset zabývat již brzy.

„Boris Johnsonjuk.“ Ukrajinci chtějí lídra Británie za svého premiéra
Foto: Repro Twitter @BorisJohnson
Popisek: Britský premiér Boris Johnson oslavuje brexitovou dohodu

Končící britský premiér Johnson předal Churchillovu cenu Zelenskému za vůdčí schopnosti a během předání ocenění porovnal oba politiky v rámci toho, jak dokázali vést své země během krizové situace.

Johnson cenu sira Winstona Churchilla Zelenskému udělil prostřednictvím videospojení během slavnostního ceremoniálu v Johnsonově londýnské kanceláři, kterého se zúčastnili členové Churchillovy rodiny, ukrajinský velvyslanec v Británii Vadym Prystajko a také Ukrajinci, kteří absolvovali ve Spojeném království výcvik.

Johnson připomenul, že Zelenský aktuálně brání svou zemi proti ruským útočníkům podobně, jako Churchill před desetiletími bránil Spojené království proti nacistům. Podle končícího předsedy britské vlády Zelenskyj stál před zkouškou státnictví, která byla svým způsobem stejně těžká jako ta Churchillova v roce 1940.

„Věřím, že je to ocenění všech našich hrdinů, všech našich lidí, nás všech, kteří vzdorujeme tyranii, každý na své úrovni. A pro mě bylo opravdu ctí toto ocenění převzít,“ poděkoval za ocenění Zelenskyj.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pomsta za zesměšňování vlády? Na Vidláka možná dopadne nový zákon

19:33 Pomsta za zesměšňování vlády? Na Vidláka možná dopadne nový zákon

Horní komorou českého parlamentu prošla novela trestního zákoníku. Vláda si od novely slibuje snížen…