„Bude tě to bolet.“ Získali jsme plán, jakým ve Sněmovně zničí Klause mladšího. Máme i seznam poslanců ODS, jichž se vedení partaje bojí

10.04.2019 11:28 | Zprávy

Václav Klaus je problém, s nímž ODS nepočítala. Podle několika poslanců, se kterými měly ParlamentníListy.cz možnost v uplynulých dnech hovořit, tento někdejší zástupce občanských demokratů přerostl vlastní stranu a prý jí také ubližuje.

„Bude tě to bolet.“ Získali jsme plán, jakým ve Sněmovně zničí Klause mladšího. Máme i seznam poslanců ODS, jichž se vedení partaje bojí
Foto: Repro ČT24
Popisek: Poslanec Václav Klaus mladší v Událostech komentářích

ODS nezvládla odstranit svého vyloučeného člena Václava Klause mladšího z funkce předsedy školského výboru Poslanecké sněmovny už 3. dubna. Samotné jednání, kterému byly přítomny ParlamentníListy.cz, se neobešlo bez drobných špílců, které exprezidentův syn uštědřil svým kolegům. Kandidát Martin Baxa, který měl Klause nahradit, dostal pouze 6 hlasů z 21 přítomných.

Sám Václav Klaus během jednání výboru prohlásil: „Nebudu vést kandidátskou řeč a porovnávat, kdo z nás pracoval déle a lépe ve školství,“ a dodal, že je funkce předsedy výboru jeho jedinou volenou a placenou funkcí. „Toto místo je vyjednáno jakýmsi Demokratickým blokem, který neexistuje a který jsem neuznával,“ dodal Klaus a uvedl, že si váží hlasů všech voličů.

Jenomže tato radost nebude trvat věčně. ParlamentníListy.cz totiž získaly konkrétní poznatky o tom, jakým způsobem a kdy bude Klaus ve výboru nahrazen. Tím by sice jeho funkce ve Sněmovně skončila, pakliže by se ale rozhodl pro vybudování vlastní strany, hlasy by ubral zejména ODS a zbylým pravicovým subjektům. „Venca už sere všechny, protože díky němu může vzniknout výrazná nevole taky proti ANO a ČSSD,“ sdělil redakci jeden z poslanců.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tomáš A. Nový

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Řidičák

Zajímalo by mě, jak je to s vaším avizovaným odevzdáním řidičáku? Nebo jste to jen tak plácnul, abyste se zviditelnil, což by bylo stejně hloupé, jako ta vaše rychlá jízda a je fakt, že vy politici rádi něco slibujete a pak couváte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kobzův zcenzurovaný počítač. Už víme proč

14:36 Kobzův zcenzurovaný počítač. Už víme proč

Na konferenci o svobodě slova odhalil poslanec Jiří Kobza, že jeho služební počítač ve Sněmovně je c…