„Byl jsem znásilněn ostřím nože,“ přiznal politik. Švédsko je zděšeno

16.09.2017 6:15

Ve Švédsku začíná přituhovat. Země se horko těžko vypořádává s více než 200 000 migranty a jejich častými zločiny, a nyní se navíc množí útoky proti politikům. Jeden z nich nyní přiznal, že byl znásilněn.

„Byl jsem znásilněn ostřím nože,“ přiznal politik. Švédsko je zděšeno
Foto: Vít Hassan
Popisek: V jihošvédském městě Malmö

Patrik Liljeglöd je vůdce buňky Levicové strany ve čtyřicetitisícovém Falunu a jako lokální politik na sebe nepoutá až tak velkou pozornost. Jeho nedávný status na Facebooku mu však přinesl pozornost takřka celonárodní. Liljeglöd ve svém komentáři přiznal, že byl koncem letošního července znásilněn neznámým pachatelem, když se v pozdních večerních hodinách vracel k sobě domů.

„Najednou ke mně přistoupil neznámý muž a vyhrožoval mi nožem. Fyzicky mě poté napadl a znásilnil i za použití ostří svého nože. Pokřikoval na mě, že jsem žena, levičák a zrádce,“ napsal představitel strany, která až do svého přejmenování v roce 1990 nesla název Švédská komunistická strana. Levicová strana je součástí parlamentních stran a je vnímána jako spojenec vládnoucích socialistů a zelených.

Policie se kloní k názoru, že byl Liljeglöd napaden a mimořádně bolestivě znásilněn pro své politické názory. Nicméně ani po několika týdnech od incidentu se pachatele vypátrat nepodařilo. Ačkoli mají obyčejně příspěvky tohoto politika jen několik desítek „lajků“, tentokrát vyjádřilo s jeho osobním komentářem solidárnost a souznění téměř 500 uživatelů Facebooku. „Nepíšu to kvůli soucitu a empatii, ale proto, že jsem přesvědčen, že musíme ve Švédsku uhájit demokracii,“ doplnil Liljeglöd.

Útoky na politiky na všech úrovních ve Švédsku v posledních letech přibývají téměř geometrickou řadou. Jak uvádí server Local, stejnou zkušenost přiznalo v jednom průzkumu před třemi lety téměř 30 % oslovených politiků. Většina z nich si stěžovala na osobní útoky ve formě nadávek, vyhrožování, a někteří z nich hovořili dokonce i o fyzickém napadení. Oproti roku 2012 šlo o nárůst ve výši osmi procent, což lze přičíst také tomu, že rok 2014 byl rokem volebním.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

19:41 Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

Publicista Jiří Peňas, který se na webu Echo24 věnuje kultuře, napsal pár řádek o odvolaném řediteli…