„ČT, tady máte borce, kterej řekne, že Kroupa...“ Komentátoři se pustili do sebe

06.05.2021 15:00 | Ze sítí

Podle komentátora Petra Honzejka z Aktuálně.cz není možné nad zjištěními Janka Kroupy jen tak mávnout rukou. Ale zároveň není jisté, že má pravdu. Co ale prý jisté je, že Hamáček plní vůli Miloše Zemana. A Honzejk tak položil otázku, kam až byl „maňásek“ Hamáček ochoten zajít. Na jeho slova už reagoval komentátor Info.cz Petr Holec: „Tak tohle už je fakt zlá novinářská můra, když z jednoho hovna začnou plést bič hned dva fachmani!“ A Honzejk doporučil, aby toto šel říct do Newsroomu ČT24.

„ČT, tady máte borce, kterej řekne, že Kroupa...“ Komentátoři se pustili do sebe
Foto: Repro XTV
Popisek: Komentátor Info.cz Petr Holec
reklama

Honzejk ve svém komentáři říká, že by rád Hamáčkovi věřil, ale předseda ČSSD má prý volný vztah k pravdě. „Nespočetněkrát narýsoval červené linie pro setrvání ČSSD ve vládě a po jejich překročení se nestalo nic. Na Ministerstvo vnitra si posadil Michala Haška, kterého by bylo možné nazvat sedmilhářem, kdyby ovšem o lánském puči v roce 2013 nezalhal jedenáctkrát. A Hamáčkovu historku o tom, že cesta do Moskvy byla od začátku jen kamufláž, aby se Česko stačilo připravit na diplomatický konflikt s Ruskem, může spolknout jen ten, kdo si dokáže představit, že by byl Hamáček v příští bondovce obsazen do role agenta 007,“ připomíná Honzejk a konstatuje: „Můžete chtít, aby vám lidé bezvýhradně věřili. Můžete se jmenovat Jan Hamáček. Ale rozhodně nemůžete chtít, aby vám lidé bezvýhradně věřili, jmenujete-li se Jan Hamáček.“

Anketa

Jste Čech, nebo Evropan?

96%
2%
hlasovalo: 22114 lidí

Ovšem to podle Honzejka neznamená, že se informace Seznamu potkávají s realitou. Nicméně, pokud za Kroupou vedení SeznamZpráv stojí, není to prý možné jen tak odpálkovat. Podle výpovědí těch, kdo na schůzce byli, se zatím dle Honzejka dá říci jen to, že nevíme.

„Co ale víme jistě: Jan Hamáček chutě spolupracuje s Milošem Zemanem,“ připomíná s tím, že Hamáček údajně na Zemanův pokyn instaluje ministry, které prezident chce, a naopak vyhazuje ty, které nechce. „Je možné, že chtěl proruskému Zemanovi vyjít co nejvíc vstříc i v kauze Vrbětice,“ spekuluje Honzejk a jako indicii zmiňuje, že Hamáčkovi na tiskové konferenci bylo líto, že takto utrpí česko-ruské vztahy. Dle komentátora je to známka toho, že prezident je Hamáčkův loutkovodič. A klade otázku, jak daleko byl tedy Hamáček v roli Zemanova maňáska ochoten zajít.

S tímto komentářem se Honzejk pochlubil i na twitteru. A pustil se do něj další komentátor, Petr Holec z Info.cz. „Tak tohle už je fakt zlá novinářská můra, když z jednoho hovna začnou plést bič hned dva fachmani!“ A Honzejk se chytil a doporučil Holce Newsroomu ČT24. „Sháněli jste borce, kterej vám řekne, že si to Kroupa celý vymyslel a že v reálu jde vcelku o hovno, tak tady ho máte!“ upozornil.

A správce účtu pořadu si všiml. „Sháníme borce ze všech stran,“ dostalo se Honzejkovi odpovědi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak a hotovo. Pavel Novotný se vztekal a bude znova: ODS se ozvala

19:31 Tak a hotovo. Pavel Novotný se vztekal a bude znova: ODS se ozvala

Pavel Novotný, svérázný politik ODS a starosta pražských Řeporyjí, do Sněmovny definitivně kandidova…