„Celý život pomáhám lidem“. Babiš vypustil VIDEO

03.12.2022 15:18 | Ze sítí

Prezidentský kandidát Andrej Babiš představil v sobotu nové předvolební video, ve kterém vysvětluje, proč by lidé měli dát hlas právě jemu. Heslo „Proto Babiš“ ve spotu dostává některé zcela nové rozměry.

„Celý život pomáhám lidem“. Babiš vypustil VIDEO
Foto: David Hora
Popisek: Andrej Babiš na mítinku v Jihlavě

Když v roce 2017 prezident Miloš Zeman oznámil, že navzdory ne zcela perfektnímu zdraví bude obhajovat prezidentský mandát, který poprvé získal v roce 2013, naznačil také, že jako favorit před prvním kolem voleb nebude vystupovat v debatách s ostatními kandidáty a počká si až na toho, kdo na něj zbude v kole druhém.

Místo prezidentských debat se nechal týden co týden natočit v rozhovoru s generálním ředitelem TV Barrandov Jaromírem Soukupem. A také jezdil do krajů. Do televizních debat se zapojil až před druhým kolem, kdy bylo jasné, že jeho vyzyvatelem bude profesor Jiří Drahoš.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Šéf hnutí ANO teď jako favorit prezidentské volby roku 2023 postupuje analogicky. Stejně jako Zeman před pěti lety, oznámil i nesilnější opoziční lídr, že nebude chodit do televizních klání s jinými kandidáty, protože ty slouží k tomu, aby se jednotliví uchazeči o Hrad představili veřejnosti, ale jeho názory přece všichni dobře znají.

Místo toho točí např. videa na sociálních sítích. V jednom z nich nešetřil chválou na svou vládu.

„Mám rád lidi. Celý život jsem jim pomáhal. Za naší vlády rostly platy a důchody, snižovaly se daně, investovali jsme a všem se zvedala životní úroveň. Česká republika se stala devátou nejvíc prosperující zemí v EU. V žebříčku nejbohatších zemí jsme předstihli Itálii a Španělsko. Jenže dneska lidi těžko hledají zastání. U mě ho ale vždycky najdou. Zájmy naší země a našich občanů pro mě vždy byly a budou na prvním místě. Můžu vám slíbit, že to bude stejné, pokud se stanu prezidentem,“ ohlásil Babiš na videu.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Andrej Babiš byl položen dotaz

Nemyslíte, že si za vyhrocenou kampaň můžete do značné míry sám?

Nebyl jste to náhodou vy, kdo neuměl nic jiného než útočit na své protivníky? Řekl byste, že jste politik, co umí dělat kompromisy nebo ustoupit? Vždyť se proti vám staví i vlastní členové hnutí nebo bývalý koaliční partneři. Proč asi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Může si za to sám... „Humánní“ a mravně nadřazený tábor se tento týden předvedl v plné kráse

7:30 Může si za to sám... „Humánní“ a mravně nadřazený tábor se tento týden předvedl v plné kráse

TÝDEN V MÉDIÍCH Pokrytectví rádoby chlapáků v politice, ať už jde o předsedu vlády nebo o kandidáta …