„Češi chtějí shnilé.“ BILLA má problém. Zjistilo se, co prodává v Rakousku

07.12.2022 13:25 | Ze sítí
autor: jav

Agrární komora přinesla neradostné srovnání České republiky a Rakouska. Jde o množství domácí produkce v supermarketech, konkrétně na pultech s ovocem. Zatímco tady se pálí nahnilá jablka z druhého konce světa, u sousedů nabízejí kvalitní domácí produkci. „Specifický trh. My to chceme drahé a nahnilé, přece,“ padlo v diskusi. Příspěvek přichází ve chvíli, kdy zemědělci, zastoupeni Agrární komorou, viní supermarkety rovněž z prudkého zdražování.

„Češi chtějí shnilé.“ BILLA má problém. Zjistilo se, co prodává v Rakousku
Foto: Agrární komora ČR
Popisek: Jablka v rakouském supermarketu

Agrární komora ČR opět upozorňuje na zcela rozdílný přístup českých a zahraničních supermarketů k lokální produkci. Zatímco jinde je s výjimkou exotických druhů dovoz výjimkou, u nás je i nákup jablek cestovatelský zážitek, přičemž domácí sadaři nemají odbyt.

„V uplynulých dnech jsme navštívili několik obchodních řetězců v Rakousku, které působí i na trhu u nás v Česku. Ve všech navštívených supermarketech jednoznačně převažuje nabídka domácí produkce ovoce a zeleniny, vyjma speciálních a exotických druhů,“ referují agrárníci na svém facebooku.

Řetězce působící v Rakousku i v Česku jsou například Billa, Penny Market a Lidl. 

Právě u jablek je totiž podle komory situace nejmarkantnější, zahraniční našli v jediném supermarketu, a dovezena byla několik kilometrů přes hranice ze sousední Itálie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

30 let se tady razí urážky, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusepepa ov , 07.12.2022 16:32:21
že za socialismu byly řady na banány. Na banány jim kašlu, mi chybí vše, co tenkrát bylo.

|  11 |  0

Další články z rubriky

Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

16:28 Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

Premiér Andrej Babiš, který se ve čtvrtek účastní v Polsku Konference k obnově Ukrajiny, se krátce v…