„Debylek a alkoholik Zeman“. Odpůrci prezidenta mají na internetu novou zábavu

04.08.2019 7:10

Kvůli prezidentovi Miloši Zemanovi se na internetové encyklopedii Wikipedie střetávají jeho fanoušci a odpůrci. O tom, jak právě heslo Miloš Zeman museli správci encyklopedie zamknout proti libovolným zásahům, píše server Lidovky.cz.

„Debylek a alkoholik Zeman“. Odpůrci prezidenta mají na internetu novou zábavu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Česka Miloš Zeman

Platforma  Wikipedie funguje na principu veřejné tvorby. Každý může přijít a heslo změnit, změny pak následně posuzují editoři. Jsou však hesla, která se proti těmto zásahům musí zamknout. Mezi ně patří nejen premiér Andrej Babiš (ANO), ale také lídr SPD Tomio Okamura a prezident Miloš Zeman. Důvodem je to, že se u jeho jména střetávali ti, kdo ho vidí v pozitivních barvách, a ti, kdo jej vidí negativně. 

Na jaře tak například k jeho jménu přibylo: „Známý alkoholik, říká se mu Debylek“. Spor se také vede kvůli titulu CSc. Prezident ve svém životopise nezmiňuje, že ho vlastní, ale uvádějí jej například stránky Ministerstva vnitra v přehledu rozhodnutí o registraci do voleb. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček pro Lidovky.cz řekl, že Zeman tento titul nemá. 

Původní text ZDE.

Editoři se pak také přeli o to, jakým způsobem popsat prezidentův zdravotní stav před šesti lety u korunovačních klenotů ve svatovítské katedrále. Zajímavé je i to, že jiné informace najdete v odlišných jazykových mutacích internetové encyklopedie. Například ruská, polská a čínská verze vůbec nedisponují odstavcem kontroverze. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Polák dělal bordel, dostal přes držku. Feťák se pomočil, dealeři zdrhali, neutekli. Policisté v Hradci ukázali, jak zatočit s drogami. Slídili jsme na Hip Hop kempu

18:52 Polák dělal bordel, dostal přes držku. Feťák se pomočil, dealeři zdrhali, neutekli. Policisté v Hradci ukázali, jak zatočit s drogami. Slídili jsme na Hip Hop kempu

Festival Hip Hop Kemp, jehož 18. ročník se pomalu chýlí ke konci, čeká propad návštěvnosti zhruba na…