„Do ještě větší sračky.“ Po oznámení Zaorálka zazněl ,„debil a kokot“. A Zeman...

21.08.2019 13:51

Jméno Šmardova následníka je už zřejmé. Lubomír Zaorálek se po ministerstvu zahraničí zhostí i kultury. Premiér Babiš s ním prý nemá problém. Ovšem objevily se hlasy, podle kterých Zaorálek vadit bude. Zmíněno bylo zejména, že Andrej Babiš ministra nazval debilem a kokotem. U Zemana má prý také vroubek. „Cesta z vládní krize vede do ještě větší sračky,“ tvrdí Paroubkův muž.

„Do ještě větší sračky.“ Po oznámení Zaorálka zazněl ,„debil a kokot“. A Zeman...
Foto: Vít Hassan
Popisek: Lubomír Zaorálek po vyhlášení výsledků voleb

Zaorálek byl ministrem zahraničí ve vládě Bohuslava Sobotky. V ČSSD je členem již od roku 1994 a v letech 2009 až 2018 byl jejím místopředsedou. Podle svého profilu umí anglicky, německy a rusky, jeden z důvodů kritiky Michala Šmardy tedy odpadá. Sám Andrej Babiš pro Českou televizi uvedl, že s jeho jmenováním nemá problém.

Anketa

Jsou události srpna 68 a srpna 69 stále pro český národ traumatem?

10%
90%
hlasovalo: 10824 lidí

Nicméně, Zaorálkovu nominaci komentoval marketér, který v Lidovém domě působil za vlády Jiřího Paroubka. A nikterak přívětivě. „Stručná analýza: ČSSD nominovala do vlády na ministra kultury slovy pana premiéra ‚debila a kokota‘ Zaorálka, kterého Miloš Zeman považuje za jednoho ze strůjců svého nezvolení prezidentem v roce 2003. Ostatně o deset let později se zdráhal s jeho jmenováním ministrem zahraničních věcí. Takže cesta z vládní krize vede do ještě větší sračky.“

„Před pár lety jsem byl v Augustině reštyce, kde byl zrovna krome mě, mojeho děvčete a obsluhy pouze Babiš a banda řiťolezeckejch dědků, kteří mlčeli a akorát se smáli, když Babiš svým smíchem (vlastnímu vtipu) dal najevo, že i oni se smějí zasmát. Co mi utkvělo v paměti bylo právě to, jak nahlas hulákal, že Zaorálek je úplná nula, zbytečnej člověk a nic neví. NIC NEVÍÍÍ (zopakováno mnohokrát s huronským smichem). Kromě těch všech věcí, kvůli kterejm Babiše nesnáším, si můžu připočíst tuhle pokaženou večeři,“ přidal v komentářích svou osobní zkušenost s premiérem Daniel Onderka.

Zaorálka hodnotil také docent Radim Valenčík. „Hodně mě zklamal nepochopením toho, o co jde na Ukrajině (už asi něco pochopil), ale toto je nejlepší volba z možných,“ popisuje volbu Lubomíra Zaorálka.

„Je sice na ‚kartách‘, ale myslím, že ho Zeman schválí. Pořád o hodně lepší než Petříček,“ poznamenal ještě dlouholetý člen ČSSD.

Lehce na Zaorálkovu stranu se postavil politický reportér Mladé fronty Petr Kolář: „Prosím vás, všichni, kteří mají potřebu být vtipní s hříčkou Zaorálek – za orálek, ať si strčí hlavu do zadku. Je to opravdu hodně starý a vyčpělý...“

Fotogalerie: - Česko v Moskvě

Český velvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka a sená...
Na Velvyslanectví České republiky v Moskvě
Na Velvyslanectví České republiky v Moskvě
Na Velvyslanectví České republiky v Moskvě
Na Velvyslanectví České republiky v Moskvě
Na Velvyslanectví České republiky v Moskvě

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Novinář Etzler při „veřejnoprávní“ debatě o Číně zvedl ze židle Nečase: Když někdo nemá rád prezidenta, vytáhne se čínská karta!

18:43 Novinář Etzler při „veřejnoprávní“ debatě o Číně zvedl ze židle Nečase: Když někdo nemá rád prezidenta, vytáhne se čínská karta!

REPORTÁŽ „Vůbec neberu Číně ten obrovitý pokrok. To byl největší ekonomický pokrok v historii lidstv…