Podle ekonoma Lukáše Kovandy není vůbec jasné, kdo by měl problémy EU či eurozóny řešit. Kdo je vlastně evropským lídrem? Takovou důležitou otázku v úvodu svého komentáře Kovanda nastoluje. Ten je přesvědčen, že nové řecké vládě v čele s premiérem Alexisem Tsiprasem dodává na chuti k tvrdému střetu silný mandát od voličů.
Oproti tomu protivník řecké vlády je nejasný už proto, že za jednotlivými lídry nebo institucemi nestojí masy voličů jako v případě Tsiprasovy řecké vlády. „Své zájmy má Mezinárodní měnový fond, své zájmy Draghiho Evropská centrální banka, své zájmy Junckerova Evropská komise. Problém vězí v tom, že tyto instituce za sebou necítí – nemohou cítit – podporu tisícihlavých mas. Jsou to vlastně byrokratické aparáty, nikým nevolené. Byrokraté a technokraté,“ konstatuje Kovanda v komentáři pro ParlamentníListy.cz.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Kovanda
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
Ursula von der Leyenová přečkala hlasování o vyslovení nedůvěry. Zatímco politici z koalice to považ…
- 18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková