„Fialo, nejsem žádný ruský troll. Hňupe!“ Ševčík se rozzuřil na pódiu. Václavák běsnil s ním

03.09.2022 16:42 | Reportáž

„Fialo, jsi hňup!“ Ekonom Miroslav Ševčík se s tím na demonstraci na Václavském náměstí v Praze nepáral. Konstatoval, že vedle útoku na úspory lidí čelí Česko také útoku na svobodu slova a na možnost vůbec projevit volně své názory. Vlna zla podle Ševčíka do Česka přichází ze Západu.

„Fialo, nejsem žádný ruský troll. Hňupe!“ Ševčík se rozzuřil na pódiu. Václavák běsnil s ním
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Ševčík

Zatímco se na pódiu na Václavském náměstí na demonstraci proti vládě Petra Fialy chystal promluvit ekonom Miroslav Ševčík, kousek před ním se objevil transparent „Konec okrádání, konec tržních cen, chceme pevné ceny“.

A Ševčík nešetřil tvrdými slovy. Když se dozvěděl, že Fiala na CNN Pria News označil demonstranty za „proruské sympatizanty“. A Ševčík vypěnil.

„Fiala je hňup. Fialo, nejsem žádný ruský troll. Ještě dávno před listopadem 1989 jsem protestoval proti ruské okupaci této země. Fialo, nezasloužíš si vést tuto republiku!“ křičel do mikrofonu.

Konstatoval, že demonstrace se koná zhruba pět minut po dvanácté, protože Česko už teď čelí nepříznivé ekonomické situaci, která postihne zhruba 90 procent populace, ztenčí její úspory, především kvůli velmi vysoké inflaci. Právě kvůli ní teď mohou lidé podle Ševčíka zapomenout, že by jim v dohledné době vzrostla životní úroveň.

„Scházíme se v bezprecedentní situaci, kdy dochází nejen k útoku na naše peněženky, ale i na naše další hodnoty, které jsou spojovány s vyspělými společnostmi. Zvláště pak na svobodu projevu, ekonomickou svobodu, svobodu slova, svobodu názorů a svobodu projevu. Bohužel se scházíme v situaci, kterou nelze nazvat jinak než válečnou, do které nás vtáhli naši nezodpovědní trolící politici,“ zuřil Ševčík.

Válečnou daň, o jejímž zavedení uvažuje vláda Petra Fialy (ODS), označil za ekonomický nesmysl.

Hlavním viníkem současné ekonomické situace jsou podle Ševčíka centrální banky napříč světem, které jsou ochotny financovat nejrůznější nesmysly. Především ideologické nesmysly z Bruselu, z Evropské komise, kterou Ševčík označil za politbyro.

„Musíme být velmi obezřetní proti různým ideologickým směrům, které k nám přicházejí z tzv. Západu, který už povětšinou vyspělý ani není. Tato ideologie k nám přichází z Bruselu, resp. z Německa. S důkazy, že zlo k nám přichází převážně z Německa, bych mohl doložit historickým rozborem. Od Marxe, přes první internacionálu, druhou internacionálu, první světovou válku. Vždyť které tajné služby vyškolily Lenina a poslaly ho do Finska a Ruska? Kdo zdokonalil italský fašismus v německý nacismus a rozpoutal druhou světovou válku? ... A teď nás ti Němci ovládnou ekonomicky. Snaží se nás ovládnout s pomocí byrokratických struktur EU, které by potom rozhodovaly všechno. Všímáte si, že německý kancléř při návštěvě Prahy navrhuje zrušení práva veta pro jednotlivé členské země EU?“ rozčiloval se Ševčík.

Anketa

Hlasoval/a byste jako poslanec/poslankyně pro vyslovení nedůvěry vládě?

98%
1%
hlasovalo: 38963 lidí
Připomněl, že současný premiér Petr Fiala ještě před pár lety kritizoval byrokratické nápady EU. Ale dnes na ně kýve.

„Když někdo něco udělá špatně, tak se u nás na Moravě říká, že je hloupý, navedený nebo zaplacený. Nechám na vašem uvážení, co platí pro premiéra Fialu a jeho ministry. Jestli to třeba není tak, že jsou hloupí, navedení a ještě zaplacení!“ hřímal z pódia Ševčík.

Dočkal se ohlušujícího potlesku.

Zmínil, že skoro litoval Fialu za to, co všechno si musel v EU vyslechnout „jako malý smrad“.

Prohlásil, že současná ekonomická situace není způsobena selháním trhu, ale naopak tím, že politici do tržních mechanismů nesmyslně zasahují. Až to přestanou dělat, situace se zlepší. Ševčík varoval, že pokud teď vlády lidem slibují sociální pomoc v nelehké době, každý občan by měl vědět, že to jsou ve skutečnosti peníze, které napřed vláda sebere všem občanům a teprve poté je nějak přerozdělí.

Kritikou nešetřil ani směrem k evropskému Green Dealu, který je podle něj potřeba zcela úplně zrušit, protože je zcela nesmyslný a doplácejí na něj obyčejní lidé, kteří si neuvědomí, že klima se na planetě mění po miliony let.

Za velký nesmysl označil i prosazování elektromobility, protože  suroviny pro toto odvětví mají dnes Čína, Rusko nebo africké státy, kde dnes dominuje Čína.

Nakonec konstatoval, že válka na Ukrajině je válkou mezi USA a Ruskem a Česko by podle Ševčíka nemělo pomáhat těm, kteří si to z pohledu ekonoma ani nezaslouží.

A stejně jak ostře začal, ostře také skončil.

„Je zapotřebí vyměnit politiky, za ty, kteří nejsou poplatní zájmům amerického Aspen Institutu, který si zavázal mnohé bruselské byrokraty i národní politiky. Včetně těch našich. Potřebujeme politiky, kteří nejsou absolventi zahraničních zpravodajských služeb. Jsme vlastenci, jsme lidé, kteří mají rádi tuto zemi, a jsme lidé, kteří budou bojovat proti zrádcům, kteří nás vedou do pekel ekonomické spodiny zemí Evropské unie. Jsme proti cestě do otroctví Evropské unie!“ uzavřel Ševčík bojovně.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Dotace pro zemědělce

Dobrý den, ANO je prý proti tomu, aby získávání dotací pro zemědělce bylo navázáno na ekologické prvky. Zajímá mě proč jste proti? Vychází to z nějakého průzkumu, který dělal irozhlas. Na jednu stranu mi to přijde docela logické, ale nevím teda, co je těmi ekologickými prvky myšleno a zas je fakt, ž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Když budou útočit, schytají to ještě víc. Na Primě Ukrajinu moc nepotěšili

22:55 Když budou útočit, schytají to ještě víc. Na Primě Ukrajinu moc nepotěšili

Jak zajistit bezpečnou Evropu a bezpečné Česko a jak vyřešit válku na Ukrajině? Nejen o těchto klíčo…