Ve svém vystoupení se Zeman otevřeně zastal premiéra Fica v souvislosti s jeho návštěvou Moskvy u Vladimira Putina. Kritizoval přístup médií a poukázal na dvojí metr v hodnocení zahraniční politiky.
Slovenský premiér Robert Fico plánuje v květnu 2025 další návštěvu Moskvy, kde se má zúčastnit oslav Dne vítězství 9. května. Součástí delegace má být i několik dalších představitelů slovenské vlády a parlamentu. Očekává se také setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.
Ficova předchozí návštěva Moskvy v prosinci 2024 vzbudila vlnu kritiky, a to jak doma, tak na mezinárodní scéně. Premiér tehdy uvedl, že šlo o projev suverénní zahraniční politiky a že tématem rozhovorů byla především energetická bezpečnost a hledání mírového řešení války na Ukrajině.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Natálie Brožovská