,,Fridrichová, ty svině..." V ČT přituhlo. Bude se prý trestat

07.05.2018 6:51

Na výhrůžky smrtí novinářům se zaměřil pořad Newsroom na ČT24. Jak uvedl moderátor Luboš Rosí, novináři v Česku, kterým je vyhrožováno, jsou podle policie podrobováni veřejné kritice. Nejde prý o trestný čin.

,,Fridrichová, ty svině..." V ČT přituhlo. Bude se prý trestat
Foto: repro ČT
Popisek: Luboš Rosí
reklama

Jde o případ, na nějž upozornil časopis Respekt. Ten totiž podal trestní oznámení na nějakého Marka Hoffmanna a další dva lidi, kteří vyhrožovali na sociální síti jednomu z jejich investigativců. „Zmetek od pohledu. Zastřelit zmrda,“ napsal Hoffmann na Facebooku.

Video najdete ZDE.

Anketa

Schvalujete vyjádření Miloše Zemana na téma novičok, učiněné 3. května na TV Barrandov?

89%
11%
hlasovalo: 17151 lidí

„Řekli jsme, že to už přecházet nebudeme, takže jsme dali podnět na policii,“ sdělil šéfredaktor Erik Tabery. Policie však odpověděla, že jde o veřejnou kritiku a případem se zabývat nebude. 

„Někdo si plete pojmy,“ zareagoval na to šéfredaktor publicistiky České televize Marek Wollner. „Kritika je jedna věc, výhrůžka je druhá věc,“ dodal Wollner.

„Vedení Policie ČR velmi citlivě vnímá útoky, při kterých je uplatňováno fyzické násilí či výhrůžky tímto násilím. Při posuzování takovýchto případů je vždy nutné postupovat přísně individuálně, nelze paušalizovat ani zobecňovat,“ podotklo pak pouze Policejní prezidium ČR na dotazy reportérů pořadu.

„Když bude policie brát vážně takováto oznámení, tak se podle mě sníží i ve společnosti míra toho verbálního násilí,“ poznamenal komentátor Lidových novin Jan Macháček.

„Rozhodně budeme postupovat dál. To rozhodnutí policie je absurdní,“ míní Tabery. Komentátor Martin Fendrych pak netuší, proč by žurnalisté měli snášet větší míru kritiky. „Myslím, že Respekt by se měl obrátit na státního zástupce,“ dodal Fendrych s tím, že takovýto přístup považuje za naprosto nepřijatelný. Poukázal také na vraždu slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové.

Závěrem pak Česká televize zveřejnila i vzkazy, které přišly moderátorce Noře Fridrichové. „Fridrichová, ty zasraná svině. Takové jako ty budeme brzy likvidovat. Tebe já vlastnoručně oběsím, ty ksindle. A tví blbí potomci se na tvou popravu budou muset koukat,“ cituje ČT vzkaz Fridrichové. Fridrichová podle svých slov začala tyto vzkazy víc zveřejňovat, což vedlo k tomu, že si pisatelé začali dávat větší pozor. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Manuál od Hamáčka pro policisty, jak nakládat s pandemickými narušiteli: Zakrytá ústa jsou jasná, na ostatní bacha

6:46 Manuál od Hamáčka pro policisty, jak nakládat s pandemickými narušiteli: Zakrytá ústa jsou jasná, na ostatní bacha

Ministerstvo vnitra vydalo manuál k postihům za přestupky kvůli zaváděným opatřením z důvodu pandemi…