„Fuj!“ Markéta Šichtařová zase jednou zuří: Zestátnění dětí, rodiče přivádějí k šílenství

27.04.2018 11:14 | Zprávy
autor: mp

Ekonomka Markéta Šichtařová si všímá osudu dvouletého britského chlapečka Alfieho, kterému prý ze 70 procent odumřel mozek a podle lékařů nemá smysl držet dítě při životě. Rodiče za svého syna přesto dál bojují. Prohrávají. Šichtařová k případu poznamenává, že nejde jen o příběh jedné rodiny, ale o mor státního dirigismu, známého např. z Norska, který se dál šíří Evropou. Jednou se může týkat i nás. Proto je třeba se mu postavit.

„Fuj!“ Markéta Šichtařová zase jednou zuří: Zestátnění dětí, rodiče přivádějí k šílenství
Foto: Archiv MŠ
Popisek: Ekonomové Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora se svým potomkem při focení obálky pro jejich novou knihu Robot na konci tunelu

Alfie je dvouletý britský chlapeček, který má podle lékařů natolik poškozený mozek, že prakticky nic necítí. Doporučují odpojit chlapečka od přístrojů. Rodiče chlapce bojují s x úřady a chtějí, aby jejich syn dál žil. Pokud nic necítí. Markéta Šichtařová na blogu iDnes.cz zdůrazňuje, že pokud Alfie opravu prakticky nic necítí, nelze jeho případný odchod ze světa vysvětlovat tím, že se mu uleví. Nemá se mu od čeho ulevit. Šichtařová má za to, že to jen státní zvůle má chuť rozhodovat o životě a smrti lidí.

Soud rozhodl, že Alfie musí být odpojen od přístrojů. Chlapeček však i po odpojení stále žije a na sociálních sítích sílí hlasy, že je třeba chlapečka zachránit. Rodiče jsou proto ochotni udělat cokoliv. Jsou připraveni dokonce odvézt chlapce z Británie, aby jeho léčbu nemuseli platit britští daňoví poplatníci. Soud to však zakázal. To je podle Šichtařové strašné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…