„Halík je hovado, hajzl.“ Exposlankyni za ODS ruply nervy, přišlo peklo

23.10.2019 21:49

Exposlankyně ODS Kateřina Dostálová se ostře pustila do teologa Tomáše Halíka, který dostal od německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera německé státní vyznamenání. Dostálová na svém Facebooku komentovala Halíkův rozhovor pro týdeník Reflex nevybíravými slovy, že „Halík je hovado“ a že „je neskutečný, co z toho haj*la padá“.

„Halík je hovado, hajzl.“ Exposlankyni za ODS ruply nervy, přišlo peklo
Foto: halik.cz
Popisek: Filozof a katolický kněz Tomáš Halík
reklama

Halík v rozhovoru pro Reflex mluvil například o pohřbu Karla Gotta. „Ať ho uctí na tom Žofíně, ale z té katedrály bych nedělal státní obřadní síň pro hvězdy populární hudby,“ opakoval profesor Halík svůj dřívější názor. Mluvil také o svých vyznamenáních. Prý je nesbírá jako sovětský generál, ale srovnal Templetonovu cenu s Nobelovou. A dodal, že tato cena je o „trošku“ víc než Zlatý slavík.

Anketa

Je dobře, že Zeman vyznamená exprezidenta Václava Klause?

28%
72%
hlasovalo: 15114 lidí

Kateřina Dostálová jeho výstup komentovala na svém Facebooku a rozhodně si nebrala servítky. „A řeknu to. HALÍK JE HOVADO. Ty elito. Já to četla, až mě mrazí, s kým tady žiju. Dejte Reflex. Můj muž mi koupil dárek. Předplatné. Jdu se rozbulit do depozitu. To je neskutečný, co z toho hajzla padá. Promiňte,“ snažila se mírnit svůj projev exposlankyně ODS.

 

„S odchodem dětství jsem na čerty přestal věřit. Teď už si zase nejsem tak jistý,“ podpořil její slova jeden z fanoušků.

 

„Ďáblův velvyslanec,“ přidal se další.

 

Halík ovšem mezi komentátory našel i své zastánce. „Mně Halík přijde fajn,“ zaznělo od jednoho z nich.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...

16:11 Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Opatření proti covidu evidentně nemají logiku, říká komentátor Tomá…