„Já se Pirátům nezodpovídám!“ Zákon o dávkách: Rozkol v PirSTAN. Nálet na senátora, je veselo

23.08.2021 7:52 | Ze sítí

Zatímco předsedové Vít Rakušan a Ivan Bartoš objíždějí republiku při kampani a jejich spolupráce je, dá se říci, harmonická, mezi členy Pirátů a STAN to tak idylické není. Když se senátor za Benešov Zdeněk Hraba (STAN) pochlubil, že hlasoval pro zákon Třikrát a dost, neozvali se jen pracovníci neziskovek a aktivisté, ale také členové Pirátů. Vadí jim, že Hraba je uveden jako garant pro spravedlnost a justici. Jeden z pirátských zakladatelů na twitteru vypustil, že Hrabou se zabývá celorepublikový výbor, a to už od jeho vyjádření k „českému Floydovi“. Výsledky by mohly být známy už dnes. Senátor Hraba se nechal slyšet, že tímto sporem koalice volební hlasy nezíská. Ale podle Piráta jde o princip.

„Já se Pirátům nezodpovídám!“ Zákon o dávkách: Rozkol v PirSTAN. Nálet na senátora, je veselo
Foto: STAN
Popisek: Zdeněk Hraba

Třikrát a dost. Tak vstoupil do povědomí lidí zákon, který byl minulý týden potvrzen Senátem a který má cílit na opakované neplatiče pokut. Nově by se jim neuhrazené částky mohly strhávat například z dávek v hmotné nouzi.

Jedním z těch, kdo pro schválení zákona hlasoval, byl senátor hnutí STAN Zdeněk Hraba, který se následně tím, že pro zákon hlasoval, pochlubil i na twitteru.

Čímž způsobil další rozkol v koalici STAN a Pirátů. Nesouhlas vyjádřili někteří pirátští poslanci, například Jakub Michálek nebo Olga Richterová. Podle Michálka by bylo rozumnější rozložit sankce na splátky. „To jen prohloubí chudobu dětí a partnera nebo si rodina prostředky opatří jinak, což nechceme. Snaha politicky vydělat na chudých není fér,“ mínil Michálek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Často mluvíte o lidech v exekuci nebo inslovenci

Ale zamýšlel jste se někdy na tím, jak minimalizovat to, aby se do nich lidé dostávali? A když už, aby to pro ně nebylo úplně likvidační - hlavně teda exekuce. Vím, že jste prosadili milostivé léto, ale to problém zcela neřeší a také nebylo určeno pro všechny. PS: Zabýváte se i přístupem exekutorů, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Německo je potvrzený deep state.“ Bystroň k prohlášení AfD za extremisty

12:15 „Německo je potvrzený deep state.“ Bystroň k prohlášení AfD za extremisty

Německý Spolkový úřad (BfV) na ochranu ústavy, což je svého druhu obdoba české BIS, označil nejsilně…