„Já se musel smát.“ Blažek a chyba v hospodě. Svědek se ozval

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

18.08.2023 12:35 | Komentář

Ministr Blažek byl „nachytán“ v Taverně Olympos. Nejedná se rozhodně o nějakou utajovanou restauraci. Podnik je naopak vyhlášený a velice prostorný. Ale není z nejlevnějších. „Do Olymposu prostě chodí střední třída, vyšší střední třída i bohatší lidi, co bydlí v okolí,“ řekl nám jeden z častých návštěvníků restaurace. Který zároveň soudí, že to byla právě Blažkova chyba, protože tito lidé nemohou Nejedlého vystát. „Musel jsem se smát, když jsem to viděl,“ reaguje na „kauzu“.

„Já se musel smát.“ Blažek a chyba v hospodě. Svědek se ozval
Foto: Repro Google
Popisek: Taverna Olympos - proslavená řecká restaurace na Žižkově

Včera ministr Pavel Blažek zveřejnil informaci, že se při bouřce, která zasáhla Prahu ve středu, nacházel v restauraci s podnikatelem a poradcem prezidenta Zemana Martinem Nejedlým. „Byla obrovská bouřka, já bydlím tady za rohem a tady jsme se potkali. To je všechno,“ vysvětloval zvídavým reportérům ze SeznamZpráv. Ti na místo dorazili údajně proto, že je na toto setkání upozornil jeden ze čtenářů.

Že Blažek „bydlí za rohem“ potvrdila i redaktorka SeznamZpráv ve videu a novinář Jan Hrbáček. „Na pivo chodí kousek od Taverny Olympos, stejně jako řada jiných, i bizarních lidí,“ poznamenal. Co je tedy Taverna Olympos za podnik?

Jedná se o řeckou restauraci, která vznikla už v roce 1997. Majitelé původně začínali na Pohořelci, ale kvůli velkému zájmu o řeckou kuchyni se podnik přestěhoval do Kubelíkovy na Žižkov, kousek od monumentální Žižkovské věže a také od Škroupova náměstí, kde se uskutečnila první oficiálně povolená manifestace opozičních seskupení v období normalizace.

Začínal se třinácti stoly. Nyní jich má 103, což vypovídá o úspěchu, jakého dosáhl. Hned na úvod je nutné říct, že se nejedná o levný podnik. Za láhev vína dá případný návštěvník třeba až 1560 Kč, za devět deci rozlévaného pak 420 až 570 Kč. Půllitr Plzně stojí 70 Kč. Kdo chce ochutnat řecký alkohol, může zkusit tradiční řecké ouzo, vyráběné z anýzu, v ceně 80 Kč za jednoho panáka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Šebesta

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Pozitivní diskriminace

Na jednu stranu odsuzujete pozitivní diskriminaci, na druhou stranu vám nevadí, že se jí vaše vláda dopouští? Proč třeba neustále zvýhodňujete Ukrajince? Já to chápal zpočátku, ale po třech letech? A druhá věc, proč už se dnes nemůžou problémy nazývat skutečnými jmény, proč se kolem některých našlap...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Oblíbený sport našich rádoby "investigativních" pisálků., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVencaVida , 18.08.2023 14:23:25
Někoho vyfotit před restaurací bez roušky, někoho v restauraci s někým "nežádoucím", vyrobit kauzu a když se dotyčný vzdá funkce, udělají si další zářez do svého derirngeru s pocitem dobře odvedené práce a demokracie je opět zachráněna. Pravda a láska opět zvítězila.

|  14 |  0

Další články z rubriky

Foltýn to řekl. A Fiala? Nic. Foldyna je v šoku z premiéra

12:15 Foltýn to řekl. A Fiala? Nic. Foldyna je v šoku z premiéra

V Česku panuje sofistikovaná totalita s lidskou tváří. Lidé jsou obviňováni za své názory, někteří s…