„Jsme schopný národ a řídí nás nemehla!“ Babiš dostal ránu z „vlastních“ novin

16.01.2021 10:39 | Zprávy
autor: nab

„Epidemie ukázala český stát ve spodním prádle. Prádle děravém, nepříliš čistém a dlouhodobě zanedbaném,“ píše komentátor Lidových novin Petr Kamberský v článku „My, schopná nemehla“. Konkrétně zmiňuje aktuální zmatky při vakcinaci, neodladěný rezervační systém, nefunkční evidenci očkovaných.

„Jsme schopný národ a řídí nás nemehla!“ Babiš dostal ránu z „vlastních“ novin
Foto: Repro ČT24
Popisek: Šéfkomentátor LN Petr Kamberský

„Nejen opozice má jasno: další selhání vlády a jejího předsedy, který sám sebe postavil do čela očkovací kampaně, aby zaručil její hladký a bezproblémový průběh. Nás ale trápí mnohem hlubší problémy než jednorázové přetížení. Ono ‚to‘ nefunguje, ať vládne socialista Sobotka, populista Babiš, nebo konzervativec Nečas,“ dodává Kamberský.

Proti Babišovi otáčí jeho vlastní slogany: „Řídit stát jako firmu!“ a „Jsme schopný národ, jen nás řídí nemehla“. „Netřeba přílišného důvtipu k tomu, abychom se ptali, kdo je to nemehlo dnes a proč úřady nefungují, jak by měly. Jak je tohle možné?“ ptá se komentátor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Nadlidi

I já si myslím, že z vás imunita dělá nadlidi, a proto se ptám, proč jste ji nezrušili třeba když jste byli ve vládě? Navrhnete její zrušení aspoň nyní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ParlamentníListy.cz vstupují do nové éry video obsahu. Buďte u toho

15:01 ParlamentníListy.cz vstupují do nové éry video obsahu. Buďte u toho

Velmi nás těší, jak velký zájem projevujete o videa z produkce ParlamentníchListů.cz. V příštích mě…