„Končí legrace! Ti lidé byli v Itálii, v obchodě ve frontě si povídají, jak tam bylo krásně a mají mít karanténu.“ Babiš bouchl do stolu. Země je v nouzovém stavu

12.03.2020 16:24 | Zprávy

Vláda od devíti hodin od rána jedná o tom, jak postupovat dál proti šířící se epidemii koronaviru. Po mnoha hodinách jednání předstoupil premiér Babiš před občany a sdělil jim, o čem všem vláda rozhodla. Jeho vyjádření zachytily kamery České televize. Babiš vyhlásil nouzový stav. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) končí legrace.

„Končí legrace! Ti lidé byli v Itálii, v obchodě ve frontě si povídají, jak tam bylo krásně a mají mít karanténu.“ Babiš bouchl do stolu. Země je v nouzovém stavu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

„My jsme přijali velice důležité rozhodnutí a já bych chtěl nejdřív poprosit, aby všichni počkali na vyhlášení vlády. My jsme tady do pozdních nočních hodin jednali a jsme přesvědčeni o tom, že opatření, že vyhlašujeme nouzový stav, je správné,“ pravil Babiš.

V České republice je v tuto chvíli 96 případů koronaviru a další vzorky čekají na vyhodnocení. Jde o 143 případů. Nouzový stav začíná platit od čtvrtka 12. března od 14.00 na období třiceti dnů.

V rámci nouzového stavu bude všem cizincům z rizikových zemí zakázáno vstupovat do naší vlasti. Stejně tak mají Češi, Moravané a Slezané zakázáno cestovat do krizových zemí. Kromě Číny sem patří Itálie, Německo, Norsko, ale třeba také Velká Británie. Celkem jde o 13 zemí. Porušení tohoto zákazu je v čase nouzového režimu trestným činem.

Od soboty 14. března se do Česka nedostanou ani autobusy a další dopravní prostředky s větší kapacitou než devět osob.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Zbraně

Zaujal mě váš komentář ke zbraním. Máte naprostou pravdu, že kdo chce jakoukoliv zbraň použít třeba k zabíjení, že si ji nějak opatří - většinou nezákonně. Ale co mě zajímá je váš pohled na to, aby lidé mohli použít legální zbraň pro svou ochranu nebo ochranu majetku? Protože co vím, tak je většina ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fiala zmanipuluje volby, ne Kreml.“ Unikla data. Strach Čechů má dohru

18:40 „Fiala zmanipuluje volby, ne Kreml.“ Unikla data. Strach Čechů má dohru

Interní průzkum Ministerstva vnitra, z něhož citoval novinář Jakub Zelenka, odkrývá pro současnou vl…