Minulý týden Pavol Lukša bouchl dveřmi u Kalouska. A teď útočí

05.04.2016 10:08

Naše malá země se někdy tváří, že vyřeší světové problémy. Místo toho by se ale ministři měli věnovat více problémům, které občany skutečně trápí, píše bývalý místopředseda TOP 09 a starosta Čeladné Pavol Lukša. Ten z TOP 09 minulý týden vystoupil na protest proti politice šéfa strany Miroslava Kalouska.

 Minulý týden Pavol Lukša bouchl dveřmi u Kalouska. A teď útočí
Foto: top09.cz
Popisek: starosta Čeladné Pavol Lukša

Podle Lukši nám může být poučením nadační fond Generace 21, který se tvářil ve spolupráci s vládou, že vyřeší přesidlování křesťanských uprchlíků z Iráku. Jenže Iráčané si nechali zrušit azyl v České republice a v současné době jsou v Německu. „Rozhodnutí ministra Chovance, který činnost tohoto fondu pozastavil, je opravdu správné,“ pochválil Lukša ministra vnitra.

Celý text je ZDE

Není proti pomoci lidem v nouzi, ale má pocit, že zapomínáme na dění u nás. Podle Lukši totiž v mnoha případech hrozí velké okleštění zdravotnictví. „Jednotlivé nemocnice nemají peníze, zavedený systém letecké záchranky díky rozhodnutí vlády končí a nové řešení podle odborníků může být ještě dražší než spolupráce se soukromými společnostmi,“ varuje s tím, že české zdravotnictví bývalo vždy na vysoké úrovni, ale nyní začíná umírat na úbytě.

Snad se ministr zdravotnictví také podívá z Prahy na venkov

Lukša doufá, že ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) se také podívá z Prahy na venkov a vyslechne si ředitele i lékaře z nemocnic v regionech. „Patrně by některé jeho proklamace vzaly za své,“ myslí si.

Jestli nebude pro hendikepované děti dostatek peněz...

Kritizuje také plány ministerstva školství na zavedení inkluze. „Pokud nebude pro hendikepované děti dostatek asistentů a peněz na ně, může se takové dítě cítit ve třídě hodně opomíjené a sebevíce snažící se učitel při počtu žáků, které má na starosti, se mu nebude moci patřičně věnovat,“ varuje.

A závěrem dodává, že místo křiku kolem Babišova Čapího hnízda a jeho miliard, o nichž všichni dobře věděli při jeho vstupu do vlády a před podepsáním koaliční smlouvy, „by se páni ministři měli více věnovat problémům, které skutečně občany trápí“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzost. Seniory ožebračil stát, je to parazit, říká mladý autor. Soukromé soudnictví by prý fungovalo

19:54 Drzost. Seniory ožebračil stát, je to parazit, říká mladý autor. Soukromé soudnictví by prý fungovalo

Martin Urza, jehož názory jsme vám před nedávnem představili, mimo jiné také na začátku října diskut…