„My to nenosíme, nás je většina!“ Metro zaplavil dav bez roušek. Tvrdá dohra

14.11.2021 21:32 | Ze sítí

Řeporyjský starosta Pavel Novotný sdílel na svém instagramovém profilu video z MHD, kde se jeden z uživatelů pochlubil jízdou MHD bez ochranných prostředků dýchacích cest. Novotný se domnívá, že jde o přívržence zpěváka Daniela Landy, který dlouhodobě brojí proti koronavirovým opatřením.

„My to nenosíme, nás je většina!“ Metro zaplavil dav bez roušek. Tvrdá dohra
Foto: Reprofoto: Instagram Pavla Novotného
Popisek: V pražském metru

Anketa

Byl Andrej Babiš mladší zneužit proti svému otci?

82%
16%
hlasovalo: 42565 lidí

„Landovský věrní jedou metrem. Děti, vy, co nevíte, kdo/se v anglosaském světě označuje termínem ‚White trash‘, tak to jsou tihle...,“ poznamenal na svém instagramovém profilu řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) ke sdílenému videu z TikToku.

„My to nenosíme, nás je většina,“ demonstrují v MHD lidé bez roušek či respirátorů společně s českou vlajkou. „My to nenosíme, nenosíme, nenosíme, nás je většina,“ zpívají lidé a halekají opakovaný popěvek. „Naše síla, to je naše zbraň. Právě síla leží...,“ podotýkají dále. 

„Prvoci na výletě,“ okomentovala následně video jedna z uživatelek.

„Ty vole, to je odpad,“ dodal další uživatel. „Z těch inteligence přímo stříká...,“ píše další diskutující. „Čím více antivaxerů, tím méně antivaxerů... ach jo... jak velká je hloupost, kterou zdolá až vlastní hospitalizace...,“ poukázal další diskutér.

Pavel Novotný, DiS.

  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části
 

Zpěvák Daniel Landa 8. listopadu vyzval své příznivce, sdružené ve skupině Zlatý špendlík, aby bombardovali hygienické stanice otázkami na průběh kontrol. S jednoduchou logikou: úředník, který píše o tom, koho kontroloval a kdy, nemůže zároveň kontrolovat. 

Podle Seznam Zpráv a iROZHLASU na jihočeskou hygienu z úterka na středu přišly stovky e-mailů s dotazy na průběh kontrol. „Jedná se o dotazy typu: kde jste byli na kontrole 8. listopadu, co jste dělali 9. listopadu a tak dále. Z jedné e-mailové adresy nám klidně přijde třeba deset takových dotazů. Jedná se skutečně o obstrukční otázky, na které bychom ale měli podle zákona o svobodném přístupu k informacím odpovědět,“ uvedla ředitelka jihočeské hygieny Květoslava Kotrbová.

„Podle mě se jedná o aktivitu iniciativy Žlutý špendlík, která přišla s projektem ‚šikanuj hygieniky‘. Nám to nesmírně přidělává práci, protože nyní veškerý čas věnujeme epidemii koronaviru, kdy se v Jihočeském kraji dostáváme k tisícovce nových případů za den. A jen samotný proces trasování nakažených je velice náročný,“ posteskla si.

Na stránkách Zlatého špendlíku, což je sdružení založené právě zpěvákem Danem Landou, skutečně visí výzva, aby lidé bojovali „šikanou proti šikaně“. „Jsme přesvědčeni, že je načase, aby každý z nás využil svého práva žádat po krajské hygienické stanici informace o těchto kontrolách. KHS mají zákonem stanovenou lhůtu na odpověď a jsou podle zákona povinny vám informace poskytnout,“ píše se na stránkách Zlatého špendlíku.

Příznivci se mají prý na KHS obracet třeba i opakovaně s dotazy na probíhající kontroly. „Práce hygienických stanic na přípravě odpovědí pro vás bude pro naše občany jistě užitečnější než nesmyslná šikana živnostníků, poskytovatelů služeb a jejich zákazníků,“ ospravedlňoval Landa zahlcení pracovníků státní instituce.

A na stránkách je i předloha, jak by měla žádost o poskytnutí informací vypadat, tedy že má obsahovat osobní údaje, že tazatel má zájem o informace podle zákona č. 106/1999 Sb., a také o informaci o počtu rozhodnutí o nařízení karanténních opatření a že tyto informace chce zaslat poštou.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: vef

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

Co čekáte od Putina?

A myslíte, že se Švédsko a Finsko stanou členy NATO nebo kdo-co tomu podle vás zabrání? Co třeba Turecko? A kdyby se stalo členem, Putin už avizoval, že by to nenechal bez reakce, a že by byla ostrá, i když nechápu proč. Kdyby byly jejich vztahy tak dobré, jak tvrdí, tak proč se plést do vnitřních ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romští uprchlíci přišli bez našeho vědomí, neumějí číst, psát, použít záchod. Problém! Hejtman v ČT ukázal realitu

20:58 Romští uprchlíci přišli bez našeho vědomí, neumějí číst, psát, použít záchod. Problém! Hejtman v ČT ukázal realitu

Vláda dnes mimořádně jedná o uprchlické krizi. V rámci toho schválila, že ve Sněmovně bude žádat o p…