„Myslíte si, že vám lidé věří? Nevěří!“ Filip se v živém vstupu rozkřičel na veřejnoprávní novinářku

10. 4. 2019 18:15

Hostem středečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl předseda komunistů Vojtěch Filip. Promluvil o konci Dana Ťoka a Marty Novákové z vlády. Pochválil bývalého ministra dopravy za ODS Aleše Řebíčka. Došlo i na kauzu podnikatele Tomáše Horáčka, se kterým je Filip dnes spojován. Ptal se finančního úřadu, zda náhodou berní úředníci nešikanují jednu z Horáčkových firem. Sám na tom nevidí nic špatného.

„Myslíte si, že vám lidé věří? Nevěří!“ Filip se v živém vstupu rozkřičel na veřejnoprávní novinářku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip předsedá sněmovní schůzi
reklama

K Danu Ťokovi jako k ministrovi byl Filip tvrdý. „Já myslím, že pan ministr Ťok byl ministrem dost dlouho na to, aby lidé zhodnotili, jestli byl dobrý v té práci,“ začal Filip. Komunisté prý odcházejícímu ministrovi vyčítali především to, že se chystal částečně privatizovat ČD Cargo. „ČD Cargo bylo v zisku 350 milionů a nevím, proč by to měla inkasovat soukromá firma, když teď vydělává stát, a tím i občané České republiky,“ rozčiloval se Filip na účet ministra, který se sám rozhodl z funkce odejít.

Pokud jde o vyhozenou ministryni Martu Novákovou, Filip je přesvědčen, že jí život ztížili její podřízení, kteří ji údajně příliš nerespektovali. Naposledy jí zavařili s kauzou Tchaj-wan, která se podle Filipa vysvětluje často chybně. Chybně ji prý vysvětlila i moderátorka Marie Bastlová, když poznamenala, že byl zástupce Tchaj-wanu vyhozen ze setkání investorů. „Teď jste řekla přesně tu chybu, kterou děláte, protože to nebylo setkání investorů, ale diplomatů. A Tchaj-wan není uznávaný stát ... takže tam zástupce Tchaj-wanu nemá co dělat,“ pravil Filip.

Anketa

Kdo dělá nejlépe zahraniční politiku?

hlasovalo: 12507 lidí
Zabrousil i do vzdálenější minulosti a vychválil bývalého ministra dopravy za ODS Aleše Řebíčka. „Byl ministrem dopravy, který uměl sehnat nejvíce peněz, když byl on ministrem dopravy, tak měl ten Státní fond dopravní infrastruktury přes sto miliard,“ připomněl Filip.

Bastlová připomněla kauzu, v níž se Filip zastal chráněné dílny stíhaného podnikatele Tomáše Horáčka. Tato firma zaměstnává i hendikepované občany a Filip chtěl vědět, zda ji nešikanovali berní úředníci. Na tomto svém dotazu nevidí nic špatného. Marie Bastlová jeho postup označila za lobbing a šéf komunistů se v tu chvíli pořádně rozčílil.

„Já mám právo interpelovat vedoucí správních orgánů, byl bych hlupák, kdybych to nedělal. To není žádné lobbování. Já jsem své právo využil, nezneužil jsem nic, dostal jsem odpověď, se kterou jsem byl spokojen, a to bylo všechno ... Buď tady chcete mediokracii, vy, kteří jste placení z veřejných peněz, nebo ne. I já musím zaplatit poplatek. Já musím podávat majetkové přiznání a jednou za čtyři roky o mně rozhodnou občané. Vy jste v pracovním poměru, nemusíte odevzdávat majetkové přiznání a myslíte si, že vám lidé věří? Ne, nevěří!“ rozpálil se v rádiu šéf komunistů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek ven, hurá? Kdepak. Vše prý bude jinak

20:42 Kalousek ven, hurá? Kdepak. Vše prý bude jinak

Reakce na rozhodnutí Miroslava Kalouska (TOP 09) nekandidovat znovu v příštích volbách do Sněmovny n…