„Nějakým způsobem se to děje,“ komentuje Blatný výměnu hlavní hygieničky. Přišlo též vážné upozornění od organizace Romea

05.03.2021 21:32

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) nechce vysvětlit, proč má na pozici hlavní hygieničky nahradit Jarmilu Rážovou Pavla Svrčinová. Myslí si, že není nutné zdůvodňovat úplně všechna svá rozhodnutí včetně tohoto a změna v této nyní velmi důležité funkci se podle něj prostě „nějakým způsobem děje“. Nastávající hlavní hygienička Pavla Svrčinová přitom již teď naráží na první problémy; kromě připomínek jejího loňského selhání na Karvinsku se s vážným upozorněním ozval i server Romea. Premiér Andrej Babiš (ANO) se ji přesto zastává.

„Nějakým způsobem se to děje,“ komentuje Blatný výměnu hlavní hygieničky. Přišlo též vážné upozornění od organizace Romea
Foto: archiv KHS
Popisek: Pavla Svrčinová ještě jako ředitelka krajské hygieny v Ostravě

Anketa

Má vláda Andreje Babiše dovládnout do voleb?

85%
15%
hlasovalo: 20005 lidí
Ministr zdravotnictví výměnu na důležitém postu okomentoval dosti abstraktně. „Je to něco, co se nějakým způsobem děje,“ vysvětlil po dotazu Blatný, proč dochází během nejsilnějšího náporu koronaviru ke změnám v pozici hlavní hygieničky.

Babiš Svrčinovou považuje za odborníka, ta se přitom po rozhodnutí zavést opatření zničehonic dočkala ještě v minulém létě výzvy k odstoupení od tehdejšího ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.

Svrčinová od Vojtěcha tuto výzvu obdržela za nezvládnutí situace kolem nákazy v OKD i kvůli opatřením z hodiny na hodinu, kdy se lidé v práci dozvěděli, že na cestu zpět již potřebují roušky. A ještě hůře na tom byli pořadatelé kulturních akcí, které byly bez varování zrušené. „Pan ministr mě vyzvat může, tak ať mě odvolá,“ reagovala tehdy budoucí hlavní hygienička.

Kromě nezvládnutí situace na Karvinsku se Svrčinová potýká i s textem na svém facebooku, proti kterému se ohradila Romea. „Fero Lakatoš dnes vykradl svůj vlastní byt. Fero dodržuje karanténu a pracuje z domova. Buď jako Fero,“ vyzývala ve svém textu na svém facebookovém profilu, který po zvýšeném zájmu o příspěvek smazala. Tvrdí, že neví, jak se jí text na profilu objevil.

Romská organizace Romea příspěvek označila za rasistický, poukázala, že je „políčkem a urážkou hlavně pro všechny romské zdravotníky a zaměstnance nemocnic, kteří s covidem bojují v první linii“.

Blatný dnes také učinil jasnou předpověď vývoje koronavirové epidemie v Česku; situace se podle něj buď zlepší, zůstane stejná, nebo se zhorší. „Buď se ta situace zlepší – k čemuž je maximum předpokladů, včetně rozbíhajícího se očkování. Nebo zůstane stejná, nebo se bude horšit. V nejméně pravděpodobném případě, že by se horšila, bude potřeba nastolit další opatření,“ řekl Blatný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přibáň z trabantu si povídal na síti s kamarády: Ať si zhebnou, když nechtějí očkování, padlo

19:29 Přibáň z trabantu si povídal na síti s kamarády: Ať si zhebnou, když nechtějí očkování, padlo

Novinář a cestovatel v trabantu Dan Přibáň se obul do lidí, kteří se nechtějí jít dobrovolně očkovat…