„Nemuseli, nebo neměli by se očkovat?“ Doktor Macek se vážně pozastavil nad tím, co padlo mezi Prymulou a Beranem

26.07.2021 18:39

Pravidelné glosy lékaře a politického komentátora Miroslava Macka se nesly tentokrát v duchu diskuse nad očkováním proti koronaviru, které čím dál více rozděluje i odbornou veřejnost. Mimoto ve svém příspěvku vyzdvihl facebookový status sportovce Zdeňka Lubenského, který se zamyslel nad kauzou neočkovaného lékaře v Tokiu.

„Nemuseli, nebo neměli by se očkovat?“ Doktor Macek se vážně pozastavil nad tím, co padlo mezi Prymulou a Beranem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

„Vzhledem k tomu, že vláda a Ministerstvo zdravotnictví nerespektují rozhodnutí soudů, nabízí se logické řešení: zrušit soudy,“ začíná glosovat Macek na svém webu a upozorňuje na rozdělení odborné části veřejnosti nad názorem na protilátky po očkování či prodělaném onemocnění. „Jediná covidová pravda to má značně nahnuté… skutečná pravda ovšem vyjde najevo až tehdy, kdy již nebude nikoho zajímat (jako ostatně vždy v historii),“ připomíná Macek s tím, že epidemiolog a exministr zdravotnictví Roman Prymula s vakcinologem Jiřím Beranem se na Prima CNN shodli, že lidé, kteří mají pro prodělání covidu hodnotu protilátek okolo 200 jednotek, by se nemuseli očkovat. On se nad tím výrokem ale pozastavuje. „Nemuseli by se očkovat, nebo neměli by se očkovat? A proč zrovna 200 jednotek, a ne 215 nebo 120? Opravdu máte k dispozici pro toto své tvrzení validní důkazy?“ pokládá řečnickou otázku lékař.

Ve druhé části svého příspěvku pak vyzdvihuje status atleta Zdeňka Lubenského, který si na Facebooku zalamentoval nad pokrytectvím sportovních funkcionářů, které podle něj celou kauzu pozitivně testovaného neočkovaného lékaře do Tokia provází. A nejen to, podtrhuje také standardní míru negramotnosti většiny českých novinářů. „Absurdnost celý situace je vůbec nenapadne, jsou absolutně zdraví a ve vrcholný formě, nic jim není. Že jsou oběťmi grandiózního komplotu, který se sportu nemohl vyhnout, většině nedochází,“ říká na adresu údivu některých pozitivně testovaných sportovců.

„Sportovní funkcionáři (spolu s novináři) si našli obětního beránka v lékaři výpravy, který se dopustil smrtelného zločinu a nenaočkoval se experimentálním roztokem, za což ho teď budou vláčet v médiích jako odstrašující příklad někoho, kdo se nepodvolil nový politický doktríně,“ píše sportovec s tím, že všem je nyní potřeba vzkázat, že neměli mlčet, když byla šance se vzepřít. „Když v naivitě a strachu plnili a dodržovali sebevětší nesmysly nelegitimní český vlády. Teď už je pozdě, čeká je už jenom doživotní vakcinace a permanentní frustrace,“ uzavřel Lubenský. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zatím s Ruskem ve válce nejsme, ale...“ Pirátka Gregorová v ČT oživila Vrbětice

9:15 „Zatím s Ruskem ve válce nejsme, ale...“ Pirátka Gregorová v ČT oživila Vrbětice

V Rusku přicházejí lidé k volbám. To, že zvítězí vládní strana Jednotné Rusko, spojená s Vladimirem …