Neschopný Putin, ruská pátá kolona v českém parlamentu? Hovoří Bělobrádek a Telička

2. 3. 2015 11:24

Co si myslí o názoru místopředsedy TOP 09 Marka Ženíška, že v českém parlamentu sedí pátá kolona Ruska, zajímalo čtenáře, který se podepsal jen jako „sikorovsky“. Tento dotaz položil několika politikům, kteří mají své profily na serveru ParlamentníListy.cz. Dosud mu odpověděli komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf a ministr kultury Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL).

 Neschopný Putin, ruská pátá kolona v českém parlamentu? Hovoří Bělobrádek a Telička
Foto: Daniela Černá
Popisek: Pavel Telička

To, že v českém parlamentu sedí pátá kolona Ruska, a také že Vladimir Putin je neschopný prezident, který izoloval svou zemi na mezinárodní scéně, uvedl poslanec a místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek v rozhovoru, který minulý týden poskytl  serveru ParlamentníListy.cz.

Zatímco Bělobrádek pouze krátce uvedl, že osobně by to tak ostře neformuloval, ale že Ženíšek má v mnohém pravdu, Ransdorf byl v tomto ohledu mnohem sdílnější.

Celé znění otázky a odpovědi Pavla Bělobrádka najdete ZDE

Ohledně tvrzení, že Putin je neschopný prezident, uvedl, že Američané usilují o zničení každého, kdo si dovolí chovat se samostatně. „Američtí zákonodárci dokonce připravili zákon, zaměřený na Putinovo svržení,“ napsal komunistický politik. Poukázal na to, že současný ruský prezident za dobu svého působení pomohl tomu, že se HDP Ruska zvětšil dvanáctkrát. „Kolikrát se zvětšil HDP ČR díky Miroslavu Kalouskovi a Karlu Schwarzenbergovi? Jsme, pokud vím, jediný stát ve střední Evropě, kde je HDP pod úrovní roku 2008,“ dodal Miloslav Ransdorf.

Celé znění otázky a odpovědi Miloslava Ransdorfa najdete ZDE

Na dotaz čtenáře odpověděl také europoslanec Pavel Telička (ANO): „Ano, jsem si vědom, že v parlamentu jsou lidé, kteří podléhají ruské propagandě a nedoceňují, či spíše podceňují, jakou nezodpovědnou politiku v současnosti vůči svým sousedům a také tak trochu vůči vlastním občanům vede Putin. Jinými slovy, Putina bych neobviňoval z neschopnosti, ale z autokratického a nezodpovědného vládnutí potírajícího základní principy a hodnoty demokracie,“ uvedl Telička.

Celé znění otázky a odpovědi Pavla Teličky najdete ZDE

 


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Potřebuju fotku, ale nějakou hodně hnusnou! Ivan Vyskočil má vlastní zážitek, jak se dnes vyrábí propaganda. A když byl naposledy v České televizi...

5:44 Potřebuju fotku, ale nějakou hodně hnusnou! Ivan Vyskočil má vlastní zážitek, jak se dnes vyrábí propaganda. A když byl naposledy v České televizi...

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Schválit, či neschválit výroční zprávy České televize? A je Česká t…