„Nestačil jsem se divit.“ Ševčík našel zastání. Z míst, odkud by to nikdo nečekal

26.04.2022 19:40 | Ze sítí

Doktor Šimon Reich, od kterého se jako řadového člena kvůli jeho výrokům ohledně covidu distancovala TOP 09, zkritizoval senátora Václava Lásku (SEN21). Reichovi vadilo, jak Láska v rozhovoru na CNN Prima NEWS „odporně a uboze za každou cenu kope“ do nového děkana Národohospodářské fakulty VŠE a člena Trikolóry Miroslava Ševčíka. Reich poté také doplnil, že na české politické scéně chybí jakákoliv volitelná strana, protože tu jsou buď pravicoví euroskeptici, nebo progresivističtí liberálové hrající si na pravici.

„Nestačil jsem se divit.“ Ševčík našel zastání. Z míst, odkud by to nikdo nečekal
Foto: Repro Facebook
Popisek: Lékař a člen TOP09, Šimon Reich

Anketa

Podporujete vládní výzvu k udávání tzv. dezinformací?

1%
97%
hlasovalo: 47494 lidí
„Poslouchal jsem rozhovor s českým pokerovým hráčem Kabrhelem na YouTube a pak to, mně z nepochopitelného důvodu, přeskočilo na recentní televizní duel senátora Lásky a ekonoma Ševčíka na CNN Prima NEWS. A musím říct, že jsem se nestačil divit! Mimochodem, Pavlína Wolfová za mě jako vždy profesionální,“ spustil na svém facebooku Reich.

Než přešel ke kritice senátora Lásky, upozornil, že není ani fanouškem ekonoma Ševčíka, ani strany Trikolóra a sám dává přednost konzervativní pravici. „Pana Ševčíka neznám, ale se silnými sympatizanty prezidenta Klause si většinou moc nerozumím a s podporovateli prezidenta Zemana už vůbec ne. Se stranou Trikolóra nesympatizuji, spíše přesně naopak. A osobně si nedělám iluze o tom, že Ruská federace, resp. její političtí zástupci, tedy vlastně Putin, je viníkem současného válečného konfliktu. A vzhledem k aktuálnímu zdravotnímu stavu Putina si ani nedělám iluze o tom, proč Ukrajinu napadl zrovna teď,“ uvedl Reich, aby bylo jasno, na jaké straně stojí.

Výstup senátora Lásky ale podle něj byl naprosto odporný a ubohý a jen ukazuje, kam se za poslední roky dostala česká politika. „Když si ten rozhovor poslechnete opravdu důkladně, musíte mít jednoznačně za to, že Láska do pana Ševčíka za každou cenu, nesmírně podle a hloupě kope. Pan Ševčík v tomto duelu jasně řekl, že nevěří Putinovi a odsuzuje válečný konflikt na Ukrajině. To mi na sympatizanta Putina dvakrát nepřipadá. Nebo mi snad něco uniká?“ zhodnotil Reich Ševčíka v rozhovoru.

Mgr. Václav Láska

  • BPP
  • Tento profil nevytvořil Václav Láska, proto zde není aktivní
  • senátor

Nejvíce ho rozpálil Láskův dotaz, zda má Ševčík jasno, kdo může za masakr v Buči. „Přijde mi to jako nesmírně hloupá a nemístná otázka. Opravte mě, jestli se mýlím. Ale každému musí být přece jasné, že za ten masakr může Ruská federace, resp. její armáda, s pravděpodobností hraničící se 100 %. Kdo jiný by za to asi tak mohl? Kalousek? Jiná věc však je mít onu 100% jistotu stran toho, co se přesně stalo, která může být podkladem pro potrestání viníků, tedy pro vynášení definitivních soudů,“ varuje Reich, že vynášet soudy bez pádných důkazů není správné.

„Ať se Láska zeptá pana Dzura stran masakru na Balkáně. Ať se ho zeptá zda měl před zahájením jeho vyšetřování 100% jasno stran toho, kdo konkrétně za masakr nesl odpovědnost. Možná odpověď pana senátora překvapí, když zjistí, že po odpovědných lidech se dlouho a složitě pátralo,“ srovnává Reich situaci v Buči s vyšetřováním válečných zločinů ze srbského Vukovaru, kde srbské milice zavraždily asi tři sta Chorvatů, kteří čekali na evakuaci v místní nemocnici.

„Vyšetřovatel zločinů Vladimír Dzura a jeho tým odkrývali masové hroby a hledali důkazy (důkazy, pane senátore) a svědky (svědky, pane senátore), aby mohli dopadnout pachatele (pachatele, pane senátore). Exhumace jim nakonec místo plánovaných tří týdnů trvala sedm (sedm týdnů, pane senátore),“ vzkázal Láskovi Reich.

A hned se do něj opřel i kvůli vyjádřením na adresu Zdravého fóra, kdy Láska obvinil jeho členy z prospěchářství v době covidové. „Co čekat od člověka, který místo toho, aby poukazoval na vyhozené miliardy za zbytečné plošné PCR testování, viz mimo jiné závěry NKÚ, se raději pozastavuje nad tím, že občanský spolek Zdravé fórum na svém transparentním účtu má od svých podporovatelů dary, a bez podrobnějších znalostí vynáší soudy, ve kterých nás, tedy lidi ze Zdravého fóra, obviňuje z prospěchářství,“ uvedl Reich.

„Mimochodem, pan Ševčík se nechal v tom rozhovoru také slyšet, že pokud vyšetřování prokáže, že za to mohou Rusové, tak mají tito Rusové být potrestáni. Tak v čem je problém? Mně to tady už vážně přijde jako u blbejch. Nechápu, co se to s určitou částí politického spektra poslední dva roky děje,“ štve Reicha.

Ten má podle svých slov čím dál větší pocit, že tu není žádná normální volitelná strana. „Čím dál tím víc mám pocit, že potřebujeme novou konzervativně-liberální pravicovou politickou stranu, která nebude ani progresivistickou liberální levicí (která si hraje na pravicovou), ani nacionalistickou xenofobní a radikálně protiunijní pravicí. Jak to prosím vidíte vy? Já vážně nemám koho volit a bojím se, že to tak zůstane. Vidím to tak a cítím to tak pouze já?“ ptá se na závěr Reich.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: jma

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

předsednictví

Pro naše předsednictví byli přijati administrativní pracovníci. Kolik jich už bylo propuštěno a kolik jich ještě zbývá? K jakému datu budou všichni odejiti

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Právo na revoluci je lidské právo.” To neřekl Václavák. Vládu zaujme

17:39 „Právo na revoluci je lidské právo.” To neřekl Václavák. Vládu zaujme

Zvyšuje se počet lidí, kteří se nemohou ze své práce uživit. „Jedna miliarda lidí žije ve slamech a …